Parczew: Przegląd artystyczny seniorów i osób niepełnosprawnych

Zespoły, chóry, soliści i recytatorzy oraz kapela ludowa „Czeremcha” z Milanowa wezmą udział 9 lipca 2023 r. o godz. 14:00 w VII Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku odbędzie się na placu obok I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Parczewie przy ul. Mickiewicza 5. Imprezę organizują wspólnie Powiatowa Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Parczewie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Ideą przeglądu jest stworzenie przestrzeni zarówno do prezentowania twórczości artystów, jak i zaproszenie do dalszego rozwijania pasji, wzajemnego inspirowania, wyrażania swoich uczuć i przeżyć.

– Organizacja tego wydarzenia jest bardzo ważna, chociażby ze względu na integrację środowiska seniorów i osób z niepełnosprawnościami, ale także stworzenie możliwości zaprezentowania ich twórczości zarówno wokalnej, jak też recytatorskiej, teatralnej czy rękodzielniczej. Cieszy bardzo, że możemy pokazać szerszej publiczności talenty, umiejętności artystyczne, pasje, ale przede wszystkim dużą aktywność osób niepełnosprawnych i seniorów – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie.

Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Parczewskiego. Wydarzenie z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród seniorów i osób niepełnosprawnych z powiatu parczewskiego. W tym roku przegląd nie odbędzie się jednak w Milanowie, lecz w Parczewie.

– Na miejsce wydarzenia staramy się wybierać plener, korzystając z uroków lipca i pięknej pogody, która dotychczas nie zawiodła. Po raz kolejny do współorganizacji zaprosiliśmy Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie. Dzięki owocnej współpracy, każdy z dotychczasowych przeglądów, uważamy za nasz mały sukces – podkreśla mówi Ewelina Rudkowska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie. I dodaje: – Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu parczewskiego i gości, do wzięcia udziału w przeglądzie – jako występujący lub jako widz.

Organizatorzy przygotowali dla każdej kategorii przeglądu nagrody rzeczowe, a jedną z nich funduje Zarząd Powiatu w Parczewie. Zgłoszenia można przesyłać do 3 lipca mailowo na adres [email protected] bądź dostarczyć osobiście do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie ul. Kościelna 32.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pbp-ck.parczew.pl.