Będzie można przejechać „nadbużanką”. Rząd przekazał most, który postawią saperzy

Znów będzie można wygodnie przejechać całą „nadbużankę”! Wyrwa, która powstała po majowej nawałnicy w drodze wojewódzkiej 816 w miejscowości Kuzawka Kolonia zostanie tymczasowo załatana. Stanie się to dzięki wsparciu rządu, którzy przekazał składany most i saperów, którzy go postawią. O załatwienie sprawy zabiegały m.in. władze gminy Kodeń. 
– Chcemy wspólnie z wojskiem jak najszybciej ustawić most, by droga była drożna dla mieszkańców – mówi cytowany przez „Słowo Podlasia” wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. Dodaje, że – co oczywiste – droga w przyszłości zostanie odbudowana, ale procedury i formalności trwają. – A my chcemy tę drogę udrożnić jak najszybciej. Obecny objazd jest uciążliwy dla mieszkańców i turystów. W dodatku zbliża się 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, a ta droga prowadzi też do Kodnia, stąd jest to nagła potrzeba. Jestem przekonany, że w jak najszybszym czasie uda się drogę udrożnić – mówi w rozmowie ze „Słowem Podlasia” Mulawa.
Przypomnijmy, że droga na granicy powiatów bialskiego i włodawskiego zawaliła się podczas nawałnicy w nocy z 25 na 26 maja. Jezdnię podmył wezbrany Bug. Budowa tymczasowego mostu zajmie saperom około 10 dni.

– Prace w ramach ćwiczeń wykonają żołnierze z batalionu saperów z Dęblina. Są już powiadomieni i przygotowani. Zakładam, że będzie to na przełomie lipca i sierpnia tego roku – poinformował na łamach „Słowa Podlasia” Marcin Mazuryk z Ministerstwa Obrony Narodowej.

– Włączyliśmy się również w lobbowanie, by problem został rozwiązany. Osobiście brałem udział w rozmowach z marszałkiem i z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji i starałem się pomóc, dlatego bardzo się cieszę z decyzji premiera o tym, że zostanie przekazany most z rezerw strategicznych – podkreśla sekretarz gminy Kodeń Mariusz Zańko.

 

Źródło: Słowo Podlasia Autor: red.
Fot. policja