Policjanci z Parczewa pomagają dzielnemu Szymkowi. Pomóż i Ty!

Parczewscy policjanci oraz pracownicy cywilni włączyli się w akcję zbierania nakrętek dla 14-letniego Szymka. Chłopiec nie mówi, jest niewidomy i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na leki oraz rehabilitację chłopca. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję!

To już kolejny raz, kiedy parczewscy mundurowi i pracownicy cywilni wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sosnowicy włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Tym razem pozyskane ze zbiórki środki zostaną przekazane na rzecz Szymona, w tym leki oraz rehabilitację.

Chłopiec ma 14 lat i jest mieszkańcem powiatu włodawskiego. Urodził się w 24 tygodniu ciąży, nie mówi, jest niewidomy od urodzenia. Kolejną przeciwnością jaką postawił przed nim los, jest dziecięce porażenie mózgowe. To wszystko sprawia, że potrzeba dużo uwagi, cierpliwości oraz pomocy w wykonywaniu codziennych zadań czy obowiązków. Mimo tego Szymon jest bardzo radosnym chłopcem, najbardziej lubi słuchać muzyki, jeździć konną i pluskać się w basenie. Ponadto ma dwoje rodzeństwa, starszą siostrę i maleńkiego braciszka. Rodzice starają się jak mogą, ale pomoc w opiece nad cała trójką jest potrzebna.

Jak inni poznali historię Szymona? Stało się tak za sprawą dziadka mieszkującego w gminie Sosnowica. Aktywny senior opowiedział pracownikom GOKu o historii chłopca, która poruszyła serca.  Pani Iwona Czeczko, Dyrektor GOKu, skontaktowała się z parczewskimi mundurowymi, którzy bez chwili zastanowienia włączyli się w akcję.

– Każdy przyniósł z domu plastikowe nakrętki, zebrał je od swoich bliskich oraz znajomych. Następnie transport ogromnych worków z nakrętkami trafił do osób odpowiedzialnych za zbiórkę – informuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk. – Zachęcamy wszystkich do tego, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek do kosza, ale je zbierać, aby potem przekazać. Osoby, które angażują się w tego typu działania, dają dowód na to, że warto pomagać i nawet takim prostym gestem można wspomóc. Cel jest bowiem szczytny – pomoc potrzebującym i wsparcie w walce z chorobami.

Jeżeli masz w domu zebrane nakrętki i nie wiesz co z nimi zrobić, przynieś je do budynku komendy i zostaw na stanowisku dyżurnego jednostki, a on przekaże je w odpowiednie ręce. Możesz też skontaktować się z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną pod numerem telefonu 723 689 627 i wesprzeć akcję!

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. Policja Parczew