To ju Dziesiąty Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej

Przed nami finał X Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który organizuje Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Impreza odbędzie się 18 października 2023 r. o godzinie 10:00 w NoveKino „Merkury” przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej. Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to „NiepełnoSPRAWNI i podróże”.

Festiwal to impreza kulturalna, skierowana do placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

W sali kinowej spotkają się one, aby przedstawić krótkie, maksymalnie 8-minutowe filmy, związane z tematem niepełnosprawności i podróży. Filmy oceni jury, po czym placówki wyróżnione otrzymają nagrody, a wszystkie z placówek – dyplomy i statuetki. Przyznana zostanie też nagroda publiczności.

– Nadsyłane filmy to efekt pracy osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów z placówek. To dla nich zarówno wyzwanie, jak i przyjemność ze zrealizowania wspólnych pomysły. Gra aktorska pomaga uczestnikom rozwijać się i wyrażać własne myśli i uczucia – tłumaczy Jakub Semeniuk, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

W ramach festiwalu odbyły się warsztaty filmowe w siedzibie Warsztatu w Białej Podlaskiej w dniu 21 września 2023 roku – poprowadził je Piotr Pręgowski, znany z serialu „Ranczo”.