Uwaga! Ewakuacja budynku przy ul. Sidorskiej. Odnaleziono niewybuch

Podczas prac budowlanych prowadzonych przy ul. Sidorskiej 61 w Białej Podlaskiej zostały ujawnione niewybuchy. Informujemy, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa na czas usuwania zagrożenia przez patrol saperski w dniu dzisiejszym – tj. 24 kwietnia 2024 r. – od godz. 9:00 przeprowadzona zostanie ewakuacja mieszkańców z pobliskich ulic.

W celu zapewnienia ewakuowanej ludności bezpiecznego schronienia uruchomiono miejsce tymczasowego pobytu w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej, wjazd od ul. Orzechowej. Dowóz mieszkańców do miejsca ewakuacji zostanie zapewniony przez autobus MZK podstawiony w rejonie skrzyżowania ul. Sidorskiej i Wesołej oraz ul. Kard. S. Wyszyńskiego i Wesołej.

Mieszkańcy, wychodząc z domów, powinni pozamykać okna i drzwi, zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, dokumenty tożsamości oraz niezbędne leki. Podczas ewakuacji należy zachować spokój i bezwzględnie wykonywać polecenia Policji oraz innych uprawnionych osób. Powrót mieszkańców będzie możliwy po usunięciu zagrożenia.

Miejsce zbiórki: przedszkole przy ul. Wesołej.

Na czas prowadzonych czynności nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu tej części miasta. Komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy. Ruchem będą kierować policjanci.

Źródło: bialapodlaska.pl