Konkurs książkowy

Gwen jest obecnie związana z Jaanem Vikarym, jednym z dumnych Kavalarów, którzy władają Worlornem zgodnie ze swym opartym na przemocy kodeksem. Gdy jednak planeta pogrąża się w mroku, ich brutalna, pusta cywilizacja zaczyna się załamywać.

"Światło się mroczy” to powieść zawierająca piękny opis obcych światów i kultur, to mroczna opowieść o przemocy, złamanych obietnicach, samozniszczeniu i obsesyjnej lojalności. George R.R. Martin jest jednym z pisarzy najbardziej cenionych przez miłośników fantastyki. Pisze wolno, ale nie tylko dlatego każda jego książka spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników i krytyki. Wielokrotnie otrzymywał najważniejsze literackie nagrody branżowe (Locus, Hugo, Nebula) za swoje opowiadania i nowele (m.in. Pieśń dla Lyanny, Piaseczniki, Żeglarze nocy, Droga krzyża i smoka, a ostatnio Blood of Dragons).

Do tej pory wydał dziewięć zbiorów opowiadań (w Polsce ukazał się tylko jeden, Piaseczniki), trzy powieści sf (drugą jest Tuf wędrowiec, a trzecia to napisana wraz z Lisą Tuttle „Przystań wiatrów” – rozbudowana wersja ich wspólnego opowiadania), dwa horrory (jedna z nich to wydany w Polsce Ostatni rejs "Fevre Dream") oraz trzy początkowe tomy cyklu "Pieśni Ognia i Lodu" (Gra o tron, Starcie królów, Nawałnica mieczy: Stal i śnieg, Nawałnica mieczy: Krew i złoto) – będące jego powrotem do dłuższych form literackich po wielu latach przerwy. Martin jest także producentem jednego z najciekawszych i cieszącego się dużą popularnością serialu telewizyjnego o tematyce fantastycznej pt. „Gra o tron”.

Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie książki  „Światło się mroczy – Georga R.R. Martina”, wystarczy wysłać SMS-ową odpowiedź na pytanie: Producentem jakiego serialu jest autor opisywanej książki pt. „Światło się mroczy”?

a.) Gra o tron

b.)  To nie koniec świata

Wyślij SMS pod numer 7248 o treści tpzysk.X gdzie (po kropce) w miejsce „X” należy wpisać odpowiedź na pytanie.

Koszt SMS-a 2,46 z VAT. Na SMS-y czekamy od 7 lutego do 12 lutego do godz. 15.59. Wygrywają dwie pierwsze osoby, które w najkrótszym czasie odpowiedzą na pytanie postawione powyżej. O wygranej poinformujemy telefonicznie.