Biała Podlaska: CIS zaprasza do pierogarni „4 Strony Świata”

Zdrowe i świeże pierogi w tradycyjnej i nowej odsłonie można już kupić w lokalu przy ul. Warszawskiej 4 w Białej Podlaskiej. Pierogarnię „4 Strony Świata” stworzyło Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej – podmiot ekonomii społecznej, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W jednym miejscu zlokalizowano ją ze znaną bialczanom cukiernią „Coś Słodkiego”.

– Myśl o stworzeniu pierogarni zrodziła się w nas po latach pracy w gastronomii. Cenimy tradycyjną kuchnię, dlatego ukierunkowaliśmy naszą działalność na pierogi. A robimy je tak, aby klient posmakował dania o wysokiej jakości w tradycyjnej i nowej odsłonie – tłumaczy Andrzej Hojna, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej.

Jak zapewniają pracownicy, wszystkie rodzaje pierogów od początku do końca wykonywane są samodzielnie z naturalnych surowców, bez dodatku substancji konserwujących i wzmacniaczy smaku (w tym glutaminianów), sztucznych aromatów i barwników oraz emulgatorów i substancji spulchniających.

Pierogi pakowane są w atmosferze ochronnej, która gwarantuje świeżość i łatwość w przygotowaniu.

Lokal otwarty jest w dni powszednie w godz. 8:00-17:00, a w soboty w godz. 9:00-14:00.

Źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej