Lokata i pożyczka – to się nie wyklucza w Kasie Stefczyka

Jest to możliwe dzięki nowej ofercie Kasy Stefczyka – Pożyczce Depozytowej. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy na dowolny cel, ale nie chcą zrywać posiadanych depozytów i tracić zarobionych już odsetek. Dzięki zabezpieczeniu pożyczki poprzez blokadę zdeponowanych w Kasie środków na cały okres trwania pożyczki można ją otrzymać z niską prowizją i atrakcyjnym oprocentowaniem! Czyli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – nie ruszać oszczędności i otrzymać tanią pożyczkę z atrakcyjnymi warunkami spłaty.

 

Dla przykładu, jeśli mamy zdeponowane w Kasie Stefczyka oszczędności w wysokości 10 tys. zł, a potrzebujemy np. 5 tys. zł na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia i prezenty dla najbliższych, możemy otrzymać Pożyczkę Depozytową na tę kwotę i nie ruszać zdeponowanych w Kasie środków. Jednak przez okres spłaty pożyczki oszczędności w wysokości przynajmniej połowy  kwoty pożyczki – w naszym przykładzie minimum 2,5 tys. zł – zostaną zablokowane. Oznacza to, że w tym czasie nie będzie można zerwać lokaty i wypłacić pieniędzy, przynajmniej w wysokości zablokowanych środków. Pamiętać należy przy tym, że blokada środków na lokacie w wysokości 100% kwoty pożyczki – w naszym przykładzie 5 tys. zł – pozwala na otrzymanie niższej prowizji.

 

Nowa propozycja Kasy Stefczyka pokazuje więc, że jednoczesne posiadanie oszczędności i pożyczki jest jak najbardziej realne i opłacalne. A jakie są jeszcze inne atuty Pożyczki Depozytowej?

 

Pożyczka Depozytowa

  • kwota od 5 000 zł do 80 000 zł na dowolny cel
  • przyjazny termin spłaty – od 12 do 60 miesięcy
  • atrakcyjne oprocentowanie
  • niska prowizja przy blokadzie środków w wysokości 100% kwoty pożyczki – tylko 2%
  • możliwość uzyskania środków także bez zaświadczenia o zarobkach
  • szybka decyzja kredytowa – wstępna informacja nawet w 15 minut

 

Pożyczka Depozytowa jest przeznaczona dla Członków posiadających w Kasie Stefczyka lokatę terminową lub specjalną (z wyłączeniem lokaty odnawialnej na 7 dni) i/lub rachunku oszczędnościowego KSO w wysokości min. 50% wnioskowanej kwoty pożyczki.

 

Całkowita kwota kredytu Pożyczka Depozytowa wynosi 9800 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla Całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 200 zł) wynosi 5,00%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 5,99%. Czas obowiązywania umowy – 60 miesięcy, 59 miesięcznych rat równych: 188,72 zł oraz ostatnia 60. rata: 188,64 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 11 323,12 zł, w tym odsetki: 1 323,12 zł. Informacje podano na podstawie reprezentatywnego przykładu z dnia 19.10.2016 r. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.