Remis na szczycie

Początek spotkania to zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Władimira Geworkiana. Już w 6 minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Gawroński. Napór Podlasia trwał. Niestety kolejne bramki mimo okazji nie padały. W końcówce pierwszej połowy gra się wyrównała. W 43 minucie wprowadzony kilka chwil wcześniej na boisko Konrad Tarkowski oddał strzał życia i piłka ugrzęzła w siatce bramki bronionej przez Adama Wasiluka. Na początku drugiej połowy stroną przeważającą byli gospodarze. Na szczęście Podlasie umiejętnie rozbijało ich atak, a gdy już było gorąco pod bramkę bialczan na posterunku był Wasiluk. Końcówka meczu to ponownie napór gości. W 83 minucie sędzia spotkania po faulu na Wojciechu Hołoweńko wskazał na "jedenastkę" jednak po konsultacji z bocznym zmienił decyzję i Podlasie wykonywało tylko rzut wolny. W doliczonym czasie gry dwie dobre okazje miał Michał Sobiczewski. Jego strzał trafił w słupek, a kolejny kilka chwil później minął bramkę. Remis to wynik z pewnością w tym meczu sprawiedliwy. Nie przekreślający szans obu ekip na awans. Teraz przed nami pięć emocjonujących kolejek, które wskażą ekipę grającą na jesieni w II lidze.

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 1:1

Bramki: Tarkowski 43 – Gawroński 6
Avia: Gieresz –  Paluszek,  Grzegorczyk,  Maciejewski,  Kubiak,  Majewski,  Pranagal,  Jeleniewski (30 Tarkowski),  Bednarek,  Giza (66  Majdan),  Mazurek (66 Kucharzewski).
Podlasie: Wasiluk –  Adamiuk,  Komar,  Mirończuk,  Kacik (78 Sawtyruk),  Maksymiuk,  Litwiniuk,  Jesionek,  Sobiczewski,  Hołoweńko,  Gawroński.

Drugi nasz zespół w III lidze Orlęta Radzyń Podlaski przegrały w Sanoku z tamtejszą Stalą 1:3.

Stal Sanok – Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (1:0)
Bramki: Faka 7, Sieradzki 59, S. Kurowski 94 – Kazubski 57