SYMBOLE I RESENTYMENTY

znaczenie drugoplanowe – ważniejszy był aspekt symboliczny i sentymentalny przyjazdu lwowiaków do Polski i na Podlasie – tym niemniej odnotujmy, iż w pierwszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęli zawodnicy roczników 1994 i młodszych. Białą Podlaską reprezentowali zawodnicy TOP-54 wsparci Adrianem Frankowskim (MKS Podlasie), zaś ich rywalem była młodzież Pogoni Lwów.

rozmowa z prezesem klubu Pogoń Markiem Horbaniem

Mecz zakończył się wygraną bialczan. Następnie na boisku pojawili się seniorzy Podlasia i Pogoni i tu padł wynik remisowy 1:1. Impreza odbyła się pod patronatem Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” i została zorganizowana dzięki wsparciu Kasy Stefczyka, głównego sponsora wydarzenia. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mogliśmy się przyczynić do przybycia do Polski i na Podlasie piłkarzy i sympatyków najstarszego polskiego klubu sportowego, Pogoni Lwów. Na uznanie zasługuje fakt, że kibice Podlasiawyszli z ideą meczu charytatywnego z którego cały dochód wesprze lwowski klub. Po spotkaniu piłkarskim goście ze Lwowa odwiedzili m.oin. Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej i stadninę koni w Janowie. Nasi rodacy ze Lwowa, podkreślali miłą atmosferę i gościnność Podlasian. Niewykluczone, że zawitają do nas niebawem raz jeszcze – powiedział Dariusz Stefaniuk przedstawiciel fundacji.

Podlasie Biała Podlaska – Pogoń Lwów
1:1 (0:1)

Bramki: Gawroński 62 – Bojko 34

Podlasie: (I p.) Baczewski – Adamiuk (28 Szpański), Mirończuk, Jędrzejuk, Skrodziuk, Sobiczewski, Litwiniuk, Kondratienko, Jesionek, Sawtyruk, Gawroński (II połowa) Kijora – Szpański, Nowakowski, Kacik, Przybylski, Biegajło, Treska, Iwańczuk, Korneluk (77 Kondratienko), Gawroński (77 Sawtyruk), Paszkowski

Pogoń: Milawski – Parańka, Tomaszewski, Naumko, Łuczmar, Juzkiewicz, Bogdanow, Suchyj, Dołżański (76, Samagalski), Berładyn (55 Bugryn), Bojko (58 Doradola)

Biała Podlaska – Pogoń Lwów
3:1 (2:0)
Bramki: Łukasiewicz 10, Magier 21, Kokłowski 51

Biała: Broniewicz (31 Frankowski) – Kokłowski, Celiński, T. Kaliszuk, B. Kaliszuk , B. Panasiuk, Magier, Niedźwiedź, Bendera, Łukasiewicz, Ł. Panasiuk. W drugiej połowie grali także: Goździołko, Swend