Kasa wspiera PSW i kobiecą piłkę

Przedmiotem umowy jest sponsorowanie działalności sportowej KU AZS PSW, w tym głównie drużyny piłki nożnej kobiet. Dzięki wsparciu Kasy bialska ekipa będzie mogła dokonać realnych wzmocnień i już niebawem włączyć się do walki o medal mistrzostw Polski, co stanowiłoby zwieńczenie wieloletniej pracy wielu osób. W klubie w ostatnim czasie doszło do szeregu zmian. Nowym trenerem został Jarosław Makarewicz, który objął stanowisko po Marcinie Kasprowiczu, gdy ten otrzymał od PZPN ultimatim: albo praca w klubie, albo w charakterze asystenta i trenera kadry Polski. Trener, co zrozumiałe, wybrał reprezentację Polski i tym samym po 10 latach pracy pożegnał się z bialskimi piłkarkami. Do ekipy powróciły za to dwie reprezentantki Polski: Aleksandra Sosnowska i Sylwia Gorbacewicz, co stanowi początek wzmocnień bialskiego zespołu. Trzeba w tym miejscu dodać, że wsparcie Kasy dla PSW nie ogranicza się do tylko do piłkarek czy szeroko rozumianego sportu na uczelni, ale swym zasięgiem obejmować będzie także inne dziedziny działania PSW. Dzięki współpracy z Kasą Stefczyka uczelnia będzie realizować również szereg ważnych i ciekawych przedsięwzięć, jak np. ostatnio Wielką Galę Sportu wieńczącą internetowy plebiscyt na Najlepszego Sportowca – Studenta 2012 r., planowane w najbliższym czasie Dni Otwarte Uczelni, Wielką Majówkę z PSW i wiele, wiele innych.

Andrzej Sosnowski, prezes Kasy Stefczyka

Kasa Stefczyka obecna jest w regionie bialskim od wielu lat. Wielokrotnie udowodniliśmy, że jednym z priorytetów, jakie przed sobą stawiamy – priorytetem nawiązującym do misji spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych jest wsparcie rozwoju tego regionu i tutejszej społeczności. Angażujemy się w rozwój południowego Podlasia na wielu płaszczyznach, od zapewniania miejsc pracy, przez aranżowanie inicjatyw kulturalnych po patronat nad lokalnym sportem. Na początku 2012 roku Kasa Stefczyka ufundowała stypendia dla czterech sportowców KS AZS AWF Biała Podlaska, a od tego roku jesteśmy sponsorem drużyny kobiecej w piłce nożnej, uczelnianego klubu AZS PSW Biała Podlaska działającego przy bialskiej Państwowej Szkole Wyższej. Cieszę się, że drużyna, którą wspieramy, pnie się i odnosi sportowe sukcesy. Dostrzegamy w niej niesamowity potencjał i chcielibyśmy pomóc jej w osiąganiu najwyższych trofeów. Pragniemy pomagać ambitnym piłkarkom i chcemy być dumni, widząc logo Kasy na koszulkach, w których reprezentantki Podlasia odnoszą sukcesy w całej Polsce. Wierzę, że nasze zaangażowanie pomoże wykazać, że piłka nożna nie jest wyłącznie męskim sportem, a zainteresowanie nią będzie rosło – właśnie dzięki zawodniczkom z Białej Podlaskiej. Mając w pamięci wsparcie zespołu MKS Biała Podlaska, w które aktywnie zaangażowała się Kasa Stefczyka, a którego zabrakło ze strony administracji samorządowej, jestem przekonany, że władze Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej docenią wkład młodych zawodniczek w promowanie regionu oraz ich sukcesy sportowe. Wszak naszym celem jest działanie na rzecz promocji sportu i rozwoju regionu.

 

Leszek Petruczenko, kanclerz PSW i prezes KU AZS PSW

Wierzymy, że rozpoczęta pomyślnie współpraca przyczyni się do realizacji szeregu planowanych zamierzeń i dostarczy satysfakcji obu stronom, a popularny medialnie sponsoring sportowy, poprzez pryzmat wyjątkowej dziedziny, jaką jest bez wątpienia piłka nożna kobiet, przyniesie satysfakcję kibicom. Podjęte działania przysporzą naszemu regionowi nowego ambasadora promującego wyjątkowe miejsce na mapie Polski, jakim jest Biała Podlaska, a drużynie umożliwią dalszą realizację ambitnego celu sportowego.