PÓŁ MILIONA ZA POMYSŁ

złotych dobrego pomysłu na biznes, była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na oficjalne spotkanie otwierające konkurs, jakiego w naszym regionie jeszcze nie było, przybyli przedstawiciele mediów i blisko siedemdziesiąt osób zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu. Podczas konferencji prasowej senator Grzegorz Bierecki – finansujący inicjatywę, międzyrzecki przedsiębiorca Jan Brodawka – przewodniczący komisji konkursowej oraz Barbara Chwesiuk – właścicielka firmy Bialcon, członek jury – udzielili szczegółowych informacji o konkursie i odpowiedzieli na pytania przedstawicieli mediów. – To szansa dla tych wszystkich, którzy mają dobre pomysły na biznes, ale nie mają środków niezbędnych do ich realizacji. Jeżeli takich pomysłów będzie więcej niż jeden, jeżeli będzie ich nawet kilka czy kilkanaście, wesprzemy je finansowo – Grzegorz Bierecki, który podkreślił, że niekiedy nawet wielkie inicjatywy miały bardzo skromne początki. – Musicie uwierzyć w sukces. Jeśli macie dobry pomysł i wiarę w jego realizację, my zajmiemy się resztą – mówił Jan Brodawka. Z kolei Barbara Chwesiuk podkreśliła rzecz – wydawałoby się – oczywistą, ale często zapominaną. Najważniejsze, byście robili to, co lubicie, w czym jesteście dobrzy. Wtedy sukces przyjdzie na pewno, musi przyjść.

Drogi Czytelniku

Jeżeli masz pomysł na biznes, a nie posiadasz odpowiednich środków finansowych, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zasady uczestnictwa są nieskomplikowane, a organizatorzy nie tylko oferują 500 tys. zł dla najlepszego projektu (bądź nawet kilku projektów), ale również szkolenia dla wszystkich uczestników. Osoby, które mają obawy, że nie są w stanie sporządzić biznesplanu, nie muszą się martwić. Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w czasie trwania konkursu będzie organizować szkolenia z zakresu prawidłowej konstrukcji biznesplanów oraz zakładania działalności gospodarczej. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca. Na kwiecień zaplanowane są szkolenia, maj to czas na składanie ofert, a w czerwcu jury osobiście odbędzie spotkania z osobami, których biznesplany będą prezentowały się najlepiej na tle konkurencji. Na przełomie czerwca i lipca poznamy szczęśliwców, którzy rozpoczną realizowanie marzeń swojego życia. Za podstawowy cel konkursu jego organizatorzy – Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” i Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej – stawiają właśnie pomoc w realizacji marzeń o własnym biznesie mieszkańcom naszego regionu. To niepowtarzalna szansa – wykorzystajcie ją!

Kocham projektować ubrania i dlatego moja praca to nieustające wakacje – mówiła właścicielka firmy Bialcon. W dalszej części spotkania przedstawiciele komisji konkursowej – którą uzupełniają nieobecni podczas konferencji Zbigniew Markowski, prezes funduszu inwestycyjnego Inveno, Janusz Daniluk, prezes Plastimexu i Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK – odpowiedzieli na wszystkie pytania przedstawicieli mediów i innych osób zainteresowanych. – To nie jest kredyt, całe ryzyko finansowe jest po naszej stronie. Państwo „ryzykujecie” jedynie swoim pomysłem – rozwiał wątpliwości niektórych z przybyłych senator Grzegorz Bierecki, który podkreślił istotną rolę, jaką w ocenie zaprezentowanych pomysłów i planów biznesowych odegra doświadczenie członków komisji konkursowej, którzy prowadzenie biznesu przeważnie zaczynali od zera, a dziś dzięki dobrym pomysłom, pasji i zaangażowaniu są wzorcowymi ludźmi sukcesu.