Rodzime paradoksy w międzyrzeckim wydaniu

Czy weźmie Pani/Pan udział w referendum w sprawie odwołania wójta? Takie pytanie zadaliśmy na międzyrzeckim Rynku spotkanym tam ludziom, w przeddzień sesji Rady Gminy. Zdecydowana większość odpowiedzi była negatywna. Zamieszczamy kilka reprezentatywnych spośród tych, których autorzy zgodzili się na opublikowanie ich nazwisk.

Po co? Doczekaliśmy się wreszcie w Kożuszkach placu zabaw. Mamy wyposażoną i wyremontowaną świetlicę, cieszymy się z Funduszu Sołeckiego, który wykorzystaliśmy w 100%. Uważam, że gmina jest zarządzana bardzo dobrze, a referendum jest niepotrzebne.

Józef Kokoszkiewicz

Nie pójdę. Porównując efekty pracy poprzedniego wójta i obecnego – jestem za Kapłanem. Bardziej dba o mieszkańców niż jego poprzednik. Po co to zmieniać?

Ewa Wasiluk

Jestem przeciwna referendum. Pieniądze, które będzie ono kosztować, powinny być przeznaczone na lokalne inwestycje.

Marianna Niemczuk

Ten wójt jest sprawiedliwy, nie dyskryminuje jednych ani nie faworyzuje innych, jak jego poprzednik. Na takie referendum się nie wybieram.

Beata Winiarek

Z ostatniej chwili:

29 sierpnia br. radni mieli zadecydować o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta Mirosława Kapłana. Podczas sesji rady gminy zadecydowano o przerwie w obradach, które będą kontynuowane w poniedziałek 2 września br.