Dwa groźne pożary w ciągu doby

– Po ugaszeniu pożaru strażacy w aparatach tlenowych weszli do środka, aby przeszukać pogorzelisko. Podejrzewali, że wewnątrz znajduje się właściciel. Niestety, podejrzenia potwierdziły się – mówi bryg. Tomasz Olesiejuk, ofi cer dyżurny KMP PSP w Białej Podlaskiej. W zgliszczach domu strażacy znaleźli zwłoki 56-letniego mężczyzny, przygniecione zawaloną konstrukcją mieszkania. W akcji gaśniczej brały udział cztery jednostki PSP oraz OSP. Przyczyny tego tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Komisariatu Policji w Terespolu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej. Wstępnie w zdarzeniu wykluczono udział osób trzecich.

Tego samego dnia o godz. 23.20 wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Wólce Kościeniewickiej (gm. Piszczac). Tu również strażacy po przybyciu na miejsce zastali cały obiekt był objęty ogniem. Po ugaszeniu pożaru przystąpili do sprawdzenia poszczególnych pomieszczeń domu. – Zachodziło prawdopodobieństwo, że właściciel domu jest wewnątrz. Na szczęście wyjechał on na noc do rodziny. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu – informuje st. kap. Marek Pniewski. Prawdopodobną przyczyną pożaru był nieszczelny piec kafl owy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij