Książka dla Czytelnika – 14.03.2014

Tadeusz Mioduszewski – Dzieciakom i ptakom

Pełne humoru wiersze Tadeusza Mioduszewskiego pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Czy wiecie, skąd się biorą ciepłe słowa? O czym śni piesek Brysio? Komu pasikonik na skrzypkach swych dzwoni? Co się przydarzyło jajkom grającym w piłkę? Czy może widzieliście to dziwne zwierzę, które przed chwilą mignęło i wpadło do lasu? Ciekawe. Szukamy odpowiedzi, gdy tymczasem: „sen się zbliża niczym ptak, wydziobuje resztki dnia”. Kołysanki Tadeusza Mioduszewskiego, ukryte w książce, przywitają „nockę puchatą” – pomogą rodzicom uśpić i utulić brykające dzieciaki. Tomik z ilustracjami Janusza Stannego zadowoli również wszystkich wrażliwych na barwę i piękno świetnej kreski. Autor jest poetą i pedagogiem, mieszka w Warszawie. Przez lata uczył dzieci odkrywać świat, a dorosłym odkrywał świat dzieci. W latach 80. publikował w prasie dziecięcej w „Płomyczku” i „Świerszczyku”. Z wierszami autora wychowuje się już drugie pokolenie dzieci. Pisze i rysuje także dla dorosłych na swoim autorskim blogu: tadeuszmioduszewski.blogspot.com

Jan Paweł II – Miłość jest piękna

Ta miłość, której Paweł Apostoł poświęcił słowa swego hymnu z Pierwszego Listu do Koryntian – „cierpliwa”, „łaskawa”, ta, która „wszystko przetrzyma” – jest z pewnością wymagająca. Piękno jej właśnie na tym polega, że jest wymagająca i w ten sposób kształtuje prawdziwe dobro człowieka oraz sama tym dobrem promieniuje. W książce „Miłość jest piękna” każdy z nas może odnaleźć wskazówki, jak budować dobre relacje we wspólnotach, w których żyje, jak stawać się bezinteresownym darem dla tych, których kocha. To bogaty wybór tekstów z przemówień i pism „naszego” papieża, który doświadczył promieniowania Miłości w swoim życiu i zaprasza nas do wspólnego odkrywania jej piękna w relacjach z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.

KONKURS KSIĄŻKOWY

Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie „Dzieciakom i ptakom” – Tadeusza Mioduszewskiego, wystarczy wysłać SMS-ową odpowiedź na pytanie: Czyją wyobraźnie chce pobudzić autor opisywanej książki pt. „Dzieciom i ptakom”?
a) dzieciom b) dziadkom

Wyślij SMS pod numer 7248 o treści tpzysk.X gdzie (po kropce) w miejsce „X” należy wpisać odpowiedź na pytanie.

Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie książki Jana Pawła II „Miłość jest piękna”, wystarczy wysłać SMS-ową odpowiedź na pytanie: Jakie wydawnictwo jest fundatorem opisywanej w książki pt. „Miłość jest piękna”?
a) Wydawnictwo Św. Wojciecha
b) Wydawnictwo Św. Michała

Wyślij SMS pod numer 7248 o treści tpksiazka.X gdzie (po kropce) w miejsce „X”należy wpisać odpowiedź na pytanie.

Koszt SMS-a 2,46 z VAT. Na SMS-y czekamy od 14 marca do 19 marca do godz. 15.59. Wygrywają dwie pierwsze osoby, które w najkrótszym czasie odpowiedzą na pytanie postawione powyżej. O wygranej poinformujemy telefonicznie.