Piłkarski weekend

Na szczycie

W najbliższym tygodniu Orlęta Radzyń Podlaski rozegrają dwa arcyważne spotkania. W niedzielę o godz. 16 u siebie z Resovią, a w środę o godz. 17 zmierzą się w Kraśniku z miejscową Stalą. W obu tych meczach raczej na pewno nie zagrają Adam Wasiluk i Wojciech Hołoweńko. Nie wiadomo także czy w pełni zdrowi będą Rafał Borysiuk i Robert Kazubski. Ile zaś ci zawodnicy są warci dla ekipy Damiana Panka – pokazała niedzielna porażka w Sanoku.
Nasze typy: remis z Resovią i porażka w Kraśniku.

W Lublinie

W sobotę o godz. 17 w Białej Podlaskiej Podlasie podejmie Orła Przeworsk. Rywal jak najbardziej znajduje się w zasięgu białczan, jest więc okazja na powiększenie dorobku punktowego. Trener Robert Różański powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników. W środę Podlasie pauzuje. Niestety, szanse na utrzymanie się bialczan w III lidze po porażce w Lublinie mocno zmalały i mogą być uzależnione od tego, czy będą najwyżej sklasyfikowaną ekipą z Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w strefie spadkowej.
Nasz typ: Podlasie wygra.

Na fali

Lutnia wreszcie wygrała. Szkoda, ze stało się to dopiero po stracie szans na utrzymanie się w IV lidze i zmianie trenera. To wszystko za późno i nawet kolejne zwycięstwa raczej nie uratują zawodników z Piszczaca przed degradacją do klasy okręgowej. W najbliższy weekend zagrają oni w Janowie Lubelskim z tamtejszą Janowianką, która ciągle ma szanse na utrzymanie się w lidze.
Nasz typ: Lutnia przegra.

Klasa okręgowa

Granica Terespol – Bizon Jeleniec, Grom Kąkolewnica – GLKS Rokitno, Huragan Międzyrzec Podlaski – Dwernicki Stoczek Łukowski, Janowia Janów Podlaski – LZS Dobryń, ŁKS Łazy – Victoria Parczew, Niwa Łomazy – Unia Żabików, Orkan Wojcieszków – Sokół Adamów. Wszystkie mecze w niedzielę.

Klasa A

LKS Milanów – Agrosport Leśna Podlaska, Olimpia Okrzeja – Hutnik Huta Dąbrowa, Orzeł Czemierniki – Gręzovia Gręzówka, Polesie Serokomla – Dąb Dębowa Kłoda, GLKS Roskosz-Grabanów – Wenus Oszczepalin, Start Gózd – Tytan Wisznice, Tornado Branica Suchowolska – Tur Turze Rogi. Wszystkie mecze w niedzielę.

Klasa B Grupa I

Wodnik Siemień – Absolwent Domaszewnica, Kanzas Konstantynów – Lutnia II Piszczac, LZS Sielczyk – Grom Sosnowica. Wszystkie mecze w niedzielę.