Porozmawiajmy o Białej

Dariusz Stefaniuk ogłosił start swojej akcji „Porozmawiajmy o Białej” we środę, podczas spotkania z dziennikarzami na Placu Wolności. Idea jest prosta – przez najbliższe tygodnie, wraz z wolontariuszami, sympatykami a także radnymi i działaczami PiS wiceprzewodniczący RM będzie się spotykał z mieszkańcami Białej Podlaskiej. Spotkania będą odbywały się w miejscach publicznych, często odwiedzanych przez bialczan (na ulicach, w miejskich parkach , na targowiskach). Wiedząc o gościnności mieszkańców Białej Podlaskiej, Stefaniuk liczy również na spotkania w naszych domach.

10 pytań

– Chcemy dotrzeć do jak największej liczby bialczan. Będziemy prosić mieszkańców naszego miasta o wypełnienie krótkiej ankiety. To pomysł na aktywizację obywateli, na to, by mogli się oni szeroko wypowiedzieć w ważnych dla wszystkich sprawach – mówi Dariusz Stefaniuk. Ankieta składa się z 10 pytań. W pierwszej części mieszkańcy będą mogli zaznaczyć, co jakie są ich zdaniem największe problemy Białej Podlaskiej. Bezrobocie? Nieprzychylni mieszkańcom urzędnicy? A może słabe skomunikowanie z miastami regionu i innymi częściami Polski? Pozostałe pytania dotyczą już konkretnych rozwiązań, w dużej mierze proponowanych zresztą przez Dariusza Stefaniuka od dawna. – Pytamy na przykład o potrzebę zamontowania kamer monitoringu, dzięki którym można szybko poprawić bezpieczeństwo. Chciałbym też wiedzieć, jaki odsetek mieszkańców oczekuje od władz miasta wspierania rodzinnej przedsiębiorczości oraz jak oceniają oni obowiązujący dziś w Białej system podatków i opłat komunalnych – mówi Dariusz Stefaniuk. Wyniki akcji zostaną podsumowane i ogłoszone w połowie września. Wtedy też Dariusz Stefaniuk oficjalnie zaprezentuje program, z którym on a także kandydaci na radnych PiS pójdą do wyborów.

Jak powinno funkcjonować miasto

– Działam w samorządzie od 8 lat, dzięki czemu zdobyłem spore doświadczenie i wiedzę o tym, jak funkcjonuje i jak powinno funkcjonować miasto. Nasz program powstawał od dawna, mamy gotowe rozwiązania, dzięki którym Biała Podlaska może odzyskać należne jej miejsce, czyli stać się „metropolią w pigułce”, faktyczną stolicą regionu, wzorem do naśladowania dla innych – mówi Dariusz Stefaniuk. – Chcemy stworzyć nowe miejsca pracy, wyzwolić energię i przedsiębiorczość mieszkańców, przez zachęty podatkowe pomóc naszym przedsiębiorcom, znacznie poprawić miejską infrastrukturę. Sprawimy, by Biała Podlaska była miastem bezpiecznym i zadbanym, by można było tu spokojnie wypoczywać po ciężkiej pracy.

Nowe miejsca pracy priorytetem

Stefaniuk podkreśla, że spotkania z mieszkańcami pomogą mu w ustaleniu harmonogramu wprowadzania zmian. – Wiadomo, że specjalna strefa ekonomiczna i inne rozwiązania zapewniające pracę są priorytetem i za to trzeba się zabrać od razu. Jest jednak na przykład kwestia zadaszenia amfiteatru i zrujnowanego stadionu. Od mieszkańców chcę dowiedzieć się, która z tych inwestycji jest dla nich pilniejsza. Chodzi po po prostu o to, by jak najlepiej dostosować nasz program do oczekiwań bialczan. Spotkania są sygnałem, że głos mieszkańców zawsze jest i będzie dla nas najważniejszy – puentuje Dariusz Stefaniuk.