Dariusz Stefaniuk rozmawia z bialczanami

Kandydat PiS na prezydenta Białej Podlaskiej przygotował liczącą 10 pytań ankietę. Dariusz Stefaniuk pyta w niej o najważniejsze – w odczuciu mieszkańców – problemy miasta, ale także prosi o opinie na temat konkretnych rozwiązań, dzięki którym uciążliwości te mogą zniknąć. Wiceprzewodniczący rady miasta, wraz ze swoimi współpracownikami i wolontariuszami, od przeszło tygodnia spotyka się z bialczanami, prosząc ich o krótką rozmowę i wypełnienie ankiety. Według Stefaniuka pierwszy etap akcji był wielkim sukcesem.

Kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej ma już ponad tysiąc wypełnionych ankiet! – Jestem poruszony serdecznością mieszkańców. Gościłem już w wielu domach, rozmawiałem na ulicach i przed sklepami. Bialczanie chętnie odpowiadają na pytania i dzielą się swoimi przemyśleniami. To bardzo cenne doświadczenie – relacjonuje Dariusz Stefaniuk. Spotkania w miejscach często odwiedzanych przez bialczan, ale również w ich mieszkaniach i domach, potrwają do połowy września. Dariusz Stefaniuk deklaruje, że dopiero po zakończeniu akcji oficjalnie ogłosi swój program wyborczy. – Ten program powstawał od dawna. Praktycznie od pierwszego posiedzenia rady miasta, w którym uczestniczyłem. Od początku nie zgadzałem się z głównymi założeniami polityki obecnych władz Białej Podlaskiej.

Wiele podjętych w ostatnich latach uchwał okazało się bublami, blokującymi rozwój miasta. My mamy gotowe rozwiązania, dzięki którym Biała Podlaska może odzyskać należne jej miejsce, stać się prawdziwą, a nie tylko malowaną stolicą regionu, prężnie rozwijającą się „metropolią w pigułce”. Stawiamy na nowe miejsca pracy, chcemy wyzwolić energię ludzi przedsiębiorczych, którzy mogą je u nas stworzyć. Nie zapomnimy jednak o tym, by otoczyć opieką najbardziej potrzebujących mieszkańców. Biała Podlaska musi być dobrym miejscem do życia dla wszystkich – mówi wiceprzewodniczący rady miasta.