Ostatni dzień Powstania…

Poezja powstańcza to nie tylko epickie poematy, ale również krótkie żołnierskie utwory układane na barykadach, których autorami byli uznani poeci, jak i bezimienni twórcy. Podziemna literacka twórczość istniała przez całą okupacje, chociaż wielu z poetów, jak Krzysztof Baczyński, zginęli już w pierwszych dniach powstania.

Koncert dedykowany jest żołnierzowi AK, Wacławowi Skoczeniowi, walczącemu w Powstaniu Warszawskim, który zmarł kilkanaście dni temu. Pochowany został w Białej Podlaskiej. W tle prezentowanych wierszy, usłyszymy muzykę Tomasza Stańki, który nagrał album "Wolność w sierpniu", zawierający muzykę do ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego. Realia tamtych dni przybliżą fotografie Jerzego Tomaszewskiego, oficjalnego fotografa powstania. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym sentymentalnym poetyckim wydarzeniu nie tylko miłościków poezji, ale również historii.

2 października, godz. 19:00, Koncert poezji powstańcow-poetów „Bo tylko tyle wiary w pieśni, ile obrazu pod powieką”, BCK, ul. Warszawska 11, (sala nr 15, I piętro), Biała Podlaska

Informacje także na: bckbialapodlaska.pl