Co ciekawego w kulturze?

Festiwal filmowy „niepełnoSPRAWNI i uczucia”

Już w najbliższy piątek (7.11) odbędzie się w Białej Podlaskiej trzeci Festiwal Filmowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna edycja „niepełnoSPRAWNI i uczucia”, organizowana jest przez Warsztat Terapii Zajęciowej, Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej. Celem tej imprezy jest nie tylko aktywizacja niepełnosprawnych, ale również ich integracja z otoczeniem, w przede wszystkim pokazanie ich ogromnego potencjału artystycznego. W ramach festiwalu zobaczmy dziesięciominutowe dokumentalne filmy, które poruszają istotne problemy osób sprawnych inaczej oraz ich codzienne życie. Na festiwal trafiły filmy, które zostały zgłoszone przez placówki zawiązane z osobami niepełnosprawni. Serdecznie zapraszamy!

7 listopada, godz. 10:00, Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych, NoveKino „Merkury”, ul. Brzeska 43, Biała Podlaska

Informacje także na: http://www.caritasbp.pl (mat)

Koncert artystów z Białorusi

To jedyna taka impreza muzyczna, bowiem na tej samej scenie pojawi się muzyka z pogranicza wielu kultur – żydowskiej i azerskiej, polskiej oraz ukraińskiej i białoruskiej. Koncert artystów z Brześcia już w najbliższą sobotę w Białej Podlaskiej. Występy najwybitniejszych artystów z Białorusi będziemy mogli podziwiać między innymi dzięki staraniom Brzeskiego Rejonowego Centrum Społeczno-Kulturalnego i Państwowej Instytucji Kultury w Brześciu oraz wielu bialskim instytucjom. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

8 listopada, godz. 17:00, Koncert najlepszych artystów z Brześcia, sala widowiskowo-konferencyjna, ul. Brzeska 41, Biała Podlaska (mat)

Cantus Cordis na scenie w Białej Podlaskiej

Koncert pieśni patriotycznych i religijnych w języku polskim i białoruskim usłyszymy w wykonaniu polonijnego chóru Cantus Cordis z Białorusi. Od blisko dziesięciu lat, Cantus Cordis z różnorodnym repertuarem, wśród którego są również pieśni sakralne, klasyczne, ludowe czy rozrywkowe, zdobywa co raz większe rzesze słuchaczy oraz nagrody na wielu prestiżowych konkursach międzynarodowych. Chór pod dyrygenturą i artystycznym kierownictwem, Janiny Chwalko, działa przy Czerwonym Kościele (parafia p.w. Św. Szymona i Św. Heleny) w Mińsku. Chór bardzo aktywnie koncertuje, bierze udział w wielu imprezach polonijnych w całej Europie. Serdecznie zapraszamy.

9 listopada, godz. 11:00, koncert chóru Cantus Cordis, sala widowiskowo-konferencyjna, ul. Brzeska 41, Biała Podlaska (mat)

Informacje także na: http://www.bckbialapodlaska.pl

Izrael, oczami Grabowskiego

W środę, 12 listopada o godz. 16:00 odbędzie niesłychanie ciekawa multiemedialna prezentacja Istvana Grabowskiego pt. „Moje wspomnienia z Izraela”. Dziennikarz z blisko 30-letnim stażem zawodowym przybliży specyficzny klimat kraju i zabierze nas do miejsc w Izraelu, które osobiście odwiedził. Doskonałe zdjęcia, ciekawe opowieści i zaskakujące szczegóły podróży! Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

12 listopada, godz. 16:00, „Moje wspomnienia z Izraela”, Klub Seniora „Zacisze”, ul. Zygmunta Augusta 6, Biała Podlaska (mat)