Ile zarabia nasz wójt?

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że duża część wójtów łączy dochody z wysokich emerytur z niezłymi zarobkami jako rządzący gminą. Dziś spojrzeliśmy w dane z powiatu radzyńskiego; okazało się, że stary-nowy wójt gminy Wohyń Stanisław Jóźwik w swoim zeznaniu majątkowym ujawnił, że za osiem miesięcy roku 2014 zarobił w Urzędzie Gminy 93 236,02 zł, co daje średnio na miesiąc 11 656,38 zł. Czyli nawet więcej niż zarobił w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski burmistrz Witold Kowalczyk (średnio 11 140 zł) i zdecydowanie więcej od jego kolegów z ościennych gmin. Dodać również należy, że wójt z Wohynia w zeznaniu podał, że pobiera również emeryturę w wysokości średnio 3500 zł.

Warto przypomnieć w tym miejscu przedwyborczą wypowiedź Stanisława Jóźwika z 13 listopada 2014 r., który zapytany przez pismo „Wspólnota” (www.e-wspolnota.com), ile chce jako wójt zarabiać na rękę odpowiedział: „Wynagrodzenia wójta określają rozporządzenia Rady Ministrów. Ostateczną wysokość ustala Rada Gminy. Maksymalne wynagrodzenie obecnie wynosi 12 365,22 zł bru o. Natomiast moje wynagrodzenie od pięciu lat nie zmieniło się i jest dużo niższe od maksymalnego.

Myślę, że gdyby wyborcy zadecydowali i zostałbym wybrany na następną kadencję to nowa rada utrzymałaby moje wynagrodzenie”. Jeśli dla wójta Jóźwika „dużo niżej”, to 95 procent maksymalnej kwoty, to gratulujemy poczucia humoru! I czekamy na decyzję nowej rady.

ZAROBKI SAMORZĄDOWCÓW:

Stanisław Jóźwik (wójt gminy Wohyń) 11 656 zł
Witold Kowalczyk (były burmistrz Radzynia Podl.) 11 140 zł
Paweł Krępski (wójt gminy Milanów) 8771 zł
Ireneusz Demianiuk (wójt gminy Komarówka Podl.) 7292 zł
Zbigniew Ładny (wójt gminy Kąkolewnica) 6887 zł

(na podstawie oświadczeń majątkowych, średnio miesięcznie)