Imbir na przeziębienie

Jego lecznicze właściwości są od wieków znane w Azji, gdzie stosowany jest jako skuteczne remedium na przeziębienie. Od pewnego czasu korzeń imbiru jest powszechnie dostępny również w Polsce, i to w przystępnej cenie

Jaki ma smak?

Oprócz wyraźnie wyczuwalnego słodkiego posmaku imbir ma wyraźnie wyczuwalną nutę „drzewną”. To zasługa olejku eterycznego, jakim jest zingiberol. A za składniki żywicowe odpowiada zinferon oraz gingerol. To dzięki nim czujemy lekko gorzki i jednocześnie palący smak. A wszystkie te składniki odpowiadają właśnie za lecznicze właściwości imbiru.

Jak go stosować?

Przy pierwszych symptomach przeziębienia rozpuśćmy w gorącej wodzie dwie solidne łyżki sproszkowanego imbiru, wymoczmy stopy w tym roztworze, a następnie w wełnianych skarpetach udajmy się wprost do łóżka.

Do picia – potrzebujemy około 20 g świeżego imbiru. Kłącza obieramy i kroimy na mniejsze kawałki lub ucieramy. Gotujemy tak przygotowany imbir w 2,5 szklankach wody przez 8-10 minut. Gdy mikstura lekko przestygnie, dodajemy wyciśnięty sok z połówki cytryny oraz dwie solidne łyżki miodu. Pozostaje nam tylko życzyć zdrowia i szybkiego reagowania przy pierwszych symptomach przeziębienia.