Rodzina największą wartością

W tym roku odkrywano prawdę zawartą w słowach „ślubuję, że nie opuszczę Cię, aż do śmierci”.

Na wspólne świętowanie Dnia Rodziny przybyli wierni z całej diecezji, których przywitał ks. dr Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin oraz proboszcz parafii ks. prałat Tadeusz Lewczuk. Następnie psycholog Maria Jakimiuk wygłosiła konferencję „Kochać i być kochanym – recepty na trwały związek małżeński”, Anna Jedna zaś ze Wspólnoty Trudnych Małżeństw Synchar opowiedziała o swoim dziewięcioletnim małżeństwie zakończonym rozpadem, próbowała także znaleźć odpowiedź na pytanie „Ile warta jest twoja obrączka?”.

O godz. 12 odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Kazimierza Gurdy, w trakcie której ks. biskup obdarzył ks. dr Jacka Seredę i ks. Sylwestra Frąca – proboszcza parafi i Wojcieszków godnością kanonika honorowego w Kapitule Kolegiackiej pw. Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. – Rodzina jest dla nas największym darem, jaki otrzymaliśmy od Pana Boga. Rodzina przygotowała nas do dojrzałego życia, to jej zawdzięczamy wszystko. Małżonkowie chrześcijańscy po to zakładają rodzinę, aby na co dzień oddawać swoje życie sobie i swoim dzieciom – powiedział w homilii ks. bp Ordynariusz Siedlecki. Jak co roku małżonkowie uczestniczący w mszy św. odnowili śluby małżeńskie, przysięgając sobie na nowo wierność i uczciwość.

Po mszy św. na placu przy Bazylice odbyło się rodzinne, radosne świętowanie na agapie. Dla najmłodszych tradycyjnie zostało przygotowane miasteczko zabaw i stoiska ze słodkościami. IG