Mocna drużyna ludzi prawicy

Liderem sejmowej listy PiS w okręgu nr 7, do którego należy również Południowe Podlasie, jest posłanka Beata Mazurek. Na drugim miejscu znalazł się poseł Sławomir Zawiślak.

Silna drużyna

„Trójkę” ma pierwszy z przedstawicieli naszego regionu – to Jan Szewczak, główny ekonomista SKOK, znany w całej Polsce analityk gospodarczy, publicysta i komentator polskiej rzeczywistości społeczno-politycznej. Czwarte miejsce na liście również przypadło politykowi z Południowego Podlasia, otrzymał je poseł z Międzyrzeca Podlaskiego Marcin Duszek. Kolejnym przedstawicielem naszego regionu jest radny sejmiku wojewódzkiego, znany i szanowany lekarz weterynarii z Parczewa, Jerzy Szwaj (numer 13).

Z 16 miejsca startuje nauczyciel i animator kultury z Radzynia Podlaskiego Robert Mazurek. Białą Podlaską reprezentują lekarka Barbara Barszczewska (nr 15), nauczycielka i działaczka społeczna Małgorzata Suszczyńska (nr 23) oraz zamykający listę PiS poseł Adam Abramowicz.

– W trakcie kampanii będziemy rozmawiać z mieszkańcami regionu, przekonywać ich do dobrego programu Prawa i Sprawiedliwości. Mamy gotowe projekty ustaw, dzięki którym nowy rząd będzie mógł szybko zmienić oblicze naszej Ojczyzny. Te zmiany są szczególnie potrzebne tutaj, we wschodniej Polsce. Nie składamy nierealnych obietnic. My pracujemy, a nasi konkurenci obiecują przysłowiowe gruszki na wierzbie – mówi Jerzy Szwaj.

Walka o reelekcję

W senackim okręgu nr 17, który obejmuje miasto Biała Podlaska oraz powiaty bialski, radzyński i parczewski o reelekcję ubiega się senator Grzegorz Bierecki. W skład jego komitetu wyborczego weszli m.in. samorządowcy z naszego regionu – prezydent Białej Podlaskiej, burmistrzowie Radzynia Podlaskiego, Parczewa i Terespola, wójtowie gmin Radzyń Podlaski, Dębowa Kłoda i Kodeń a także radni różnych szczebli.

– Cieszę się popierają mnie moi przyjaciele z Prawa i Sprawiedliwości, ale także przedstawiciele innych środowisk, którym zależy na rozwoju Południowego Podlasia. Udało nam się w ostatnich latach zbudować koalicję na rzecz dobrej zmiany.

Z nowym parlamentem i nowym rządem o tą dobrą zmianę będzie znacznie łatwiej – mówi senator Grzegorz Bierecki, podkreślając, że będzie wspierał w kampanii kandydatów PiS do Sejmu – szczególnie tych, którzy podzielają jego wizję rozwoju regionu.

""

 ""

""