Duma i wdzięczność

Radni Białej Podlaskiej nie mieli wątpliwości: największe rondo w mieście powinno nosić imię Lecha Kaczyńskiego. Stosowną uchwałę podjęto bez sprzeciwów. Wnioskowali o to rajcy Prawa i Sprawiedliwości a także kilkuset mieszkańców miasta, którzy złożyli specjalne pismo w tej sprawie.

Odsłoni Jarosław Kaczyński

– Do tej pory nie było żadnej istotnej okazji do upamiętnienia tragicznie zmarłego Prezydenta RP, któremu w sposób szczególny leżało na sercu dobro Polski silnej politycznie i gospodarczo. Jako mieszkańcy Białej Podlaskiej jesteśmy dumni i wdzięczni za jego wkład w obronę najwyższych wartości, pamięć o wielkiej historii kraju i jego ważnym miejscu na mapie współczesnej Europy – argumentowali bialczanie we wniosku do rady miasta.

Tablicę z nazwą ronda przy ul. Lubelskiej odsłoni Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Uroczystość zaszczyci swoją obecnością również córka tragicznie zmarłego prezydenta – Marta Kaczyńska. W święcie pamięci o wybitnym liderze Polaków weźmie także udział senator Grzegorz Bierecki, współpracownik i przyjaciel Lecha Kaczyńskiego, który wspierał inicjatywę upamiętnienia prezydenta.

Rondo Macieja Płażyńskiego

Nowego patrona – Macieja Płażyńskiego – zyska także rondo u zbiegu ulic Terebelskiej, Okopowej i Królowej Jadwigi. Wybitny działacz opozycji, poseł i senator, wielki orędownik repatriacji naszych rodaków ze Wschodu był jedną z ofi ar katastrofy smoleńskiej. Wnioskodawcy nadania jego imienia nowo wybudowanemu rondu podkreślali, że Płażyński był człowiekiem o szerokich horyzontach i dalekowzrocznym spojrzeniu na Polskę i świat. Odsłonięcia tablicy dokona Kacper Płażyński, syn parlamentarzysty. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.30, zakończą zaś tuż przed godz. 16.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij