Kandydaci dobrej zmiany: Prawo i Sprawiedliwość

Konwencja odbędzie się w środę, w sali bialskiego Wod-Kanu. Cel? Mobilizacja przed ostatnimi dniami kampanii. Według sondaży Prawo i Sprawiedliwość jest zdecydowanym faworytem wyborczego wyścigu. Gra idzie jednak o większość w Sejmie i Senacie, a co za tym idzie – samodzielne rządy. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreśla, że tylko takie rozwiązanie może przynieść Polsce szybką zmianę i odbudowę obszarów zaniedbanych przez 8 lat złych rządów koalicji PO-PSL.

Szybki rozwój

– To nie tylko jest zło moralne, ale obciążenie dla naszego rozwoju, które jest ogromne – mówi Jarosław Kaczyński. – Musimy je z siebie zrzucić. I stawką tych wyborów jest zrzucenie tego zła przez władzę, która ma program, by rządzić w spokoju. Lider opozycji podkreśla, że stabilne rządy większościowe pozwolą wprowadzić program Prawa i Sprawiedliwości, zakładający wsparcie dla rodzin (500 złotych na dziecko), podwyższenie płacy minimalnej (12 złotych na godzinę), obniżenie wieku emerytalnego, pobudzenie przemysłu i wyrównanie różnic między poszczególnymi regionami kraju.

– Chcemy doprowadzić do tego, aby tempo naszego rozwoju znacznie wzrosło. Nie mają racji ci, którzy mówią, że Hiszpanię możemy dogonić za 20 lat a Niemców nie dogonimy nigdy. Dogonimy Hiszpanię, dogonimy Niemcy – zapowiada Jarosław Kaczyński.

Lista nr 1

Do Białej Podlaskiej zjadą kandydaci PiS do Sejmu z Południowego Podlasia. Startują oni z listy nr 1 w okręgu, który obejmuje swoim zasięgiem obszar Białej Podlaskiej, powiatów bialskiego, radzyńskiego oraz parczewskiego a także tereny położone wokół Chełma, Zamościa, Biłgoraja, Hrubieszowa i Krasnegostawu.

– Idziemy do wyborów z dobrym, konkretnym programem. Jego realizacja, zwłaszcza w dziedzinie gospodarki, zapewni równomierny rozwój Polski, zwłaszcza obszarów Polski wschodniej. A nie ma co ukrywać, że Południowe Podlasie i Lubelszczyzna nie zawsze były równo traktowane przez obecną władzę. Jeśli zwyciężymy w wyborach, postaramy się to naprawić – mówi Jerzy Szwaj, kandydat PiS na posła z Parczewa.

Gość specjalny: Zbigniew Ziobro

W środowej konwencji weźmie udział senator Grzegorz Bierecki, ubiegający się o reelekcję z okręgu nr 17 (Biała Podlaska, powiat bialski, powiat parczewski i radzyński). – Cieszę się na spotkanie z moimi przyjaciółmi z Prawa i Sprawiedliwości, doskonałymi parlamentarzystami i kandydatami na parlamentarzystów. Chcemy dokończyć to, co w naszym regionie zostało zapoczątkowane zwycięskimi wyborami samorządowymi. Idziemy do wyborów z programem dobrej zmiany. Ta zmiana należy się Polakom – mówi senator Grzegorz Bierecki.

Gościem specjalnym spotkania będzie jeden z liderów obozu patriotycznego, minister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Zbigniew Ziobro. Jednym z powodów jego przyjazdu jest napięta sytuacja w sprawie imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Ziobro jest jednym z najostrzejszych krytyków rządu PO-PSL, którego decyzje wywołały ogromne zaniepokojenie, także w naszym regionie. Przypomnijmy, że według rządowych planów jednym z „ośrodków recepcyjnych” wielotysięcznej fali imigrantów ma być Biała Podlaska…