Popołudnie z Romualdem Koperskim

W kolejną podróż w ramach Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami zabierze nas tym razem Romuald Koperski – pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii i zarazem wykonawca najdłuższego koncertu fortepianowego na świecie, trwającego 103 godziny i 8 sekund (to rekord wpisany do Księgi Guinnessa).

Zgromadzeni wysłuchali opowieści oraz obejrzeli pokaz slajdów pt. „Syberia wzdłuż i wszerz”, którym będzie towarzyszył mini koncert fortepianowy muzyki rosyjskiej. – Podczas spotkania przemierzyliśmy Syberię. Dotarliśmy do miejsc, których trudno szukać w encyklopediach i podręcznikach do nauki geografii – powiedział nam Robert Mazurek, na zaproszenie którego podróżnik przyjechał do Radzynia.

– Romuald Koperski opowiedział o cudzie natury, jakim jest Jezioro Bajkał, o szamanach i grupach etnicznych zamieszkujących Syberię, a także o roli Polaków w jej badaniu. Poznamy sylwetki Jana Czerskiego, Benedykta Dybowskiego, Wacława Sieroszewskiego i wielu, wielu innych, bowiem Syberia to czterysta lat polskiej diaspory.

Na 15. edycję „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” zapraszał również Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO