21 i 22 stycznia nie zapomnijmy o Dniu Babci i Dziadka!

Wszyscy kochamy naszych dziadków i babcie. Co prawda na co dzień nie zawsze mamy czas, aby im to okazać, ale Dzień Babci i Dzień Dziadka stwarzają okazję, by podarować im coś szczególnego. Jak najlepiej wyrazić dziadkowi i babci swoje przywiązanie, wdzięczność i miłość? Czasami wystarczy drobny bukiecik czy czekoladka, innym razem drogi prezent. Jednak to, co najbardziej cenią nasi seniorzy to przede wszystkim pamięć. Najlepszym tego dowodem będzie laurka. I właśnie Kasa Stefczyka podkreślając znaczenie seniorów w naszym życiu proponuje udział w akcji „laurka dla babci i dziadka”. Wystarczy odwiedzić placówkę Kasy, a jej pracownicy przekażą piękna laurkę, którą będą mogli wnuczkowie podarować swoim dziadkom.

– Zawsze podkreślaliśmy, że najważniejsza jest społeczność, która buduje naszą Kasę. Właśnie dzięki niej stworzyliśmy tak silne więzi pozwalające na funkcjonowanie Kasy, nie tylko w zakresie finansowym, ale w daleko idącym działaniu prospołecznym – mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezes Kasy Stefczyka. – Zawsze podkreślamy, że społeczności, od tych małych lokalnych do tej największej narodowej, są podstawą i motorem naszego działania. Dlatego więc czujemy się w obowiązku je pielęgnować, np. uczestnicząc w tym pięknym święcie, jakiem jest Dzień Babci i Dziadka. Jesteśmy z naszymi członkami w każdym etapie ich życia, pamiętamy więc o naszych seniorach nie tyko przy okazji oferty finansowej. Stąd ta nasza akcja z „laurką dla babci i dziadka”, która pozwala nam uczcić naszych seniorów i dołączyć się do życzeń składanych przez wnuków. Zapraszam więc wszystkich do naszych placówek i odbioru pięknych laurek dla naszych babci i dziadków – zachęca wiceprezes Kasy.

Zapraszamy do placówek Kasy Stefczyka w dniach od 18 do 22 stycznia 2016 r., gdzie czekają piękne laurki z życzeniami. Można je własnoręcznie ozdobić i wręczyć Dziadkom z okazji ich święta! Liczba laurek jest ograniczona i dostępna do wyczerpania zapasów.

***ramka***

Dzień babci obchodzony jest w wielu krajach, jednak w każdym z nich w innym terminie, np. w Hiszpanii 26 lipca, we Włoszech 2 października, we Francji w pierwszą niedzielę marca, a w Wielkiej Brytanii w pierwszą niedzielę października. W Polsce jest to 21 stycznia. Skąd akurat ta data? Tak naprawdę jest ona przypadkowa i wiąże się z nią pewna historia. Otóż tego dnia w 1964 r. w poznańskim teatrze miała się odbyć inscenizacja sztuki „Drzewa umierają stojąc” z gościnnym udziałem Mieczysławy Ćwiklińskiej, legendy polskiego kina i teatru.

Właśnie przypadały jej 85. urodziny, a że akurat grała rolę Babci, redaktorzy lokalnej gazety w imieniu Poznaniaków chcąc uczcić tak wielką aktorkę, po pierwszym akcie sztuki wręczyli jej kwiaty i tort z okazji Dnia Babci. Pomysł spodobał się innym redakcjom i już w następnym roku gazety ogłosiły 21 stycznia Dniem Babci. Dzień Dziadka świętujemy dzień później, a obchodzony jest w Polsce od 1981 r.

***

(red. tekst sponsorowany)