Nowa kasastefczyka.pl

Pewno tych, którzy wrogim okiem patrzą na Internet nie przekonamy do korzystania z sieci. Jednak bez wątpienia ci, który bez Internetu nie wyobrażają sobie współczesnego świata, ucieszą się z informacji, że strona www.kasastefczyka.pl została zmodyfikowana. Otrzymała nie tylko nowy wygląd, ale w znacznym stopniu uległa uproszczeniu. Szukanie informacji np. o produktach, placówkach czy ofertach specjalnych będzie teraz znacznie łatwiejsze.

Aby zapewnić użytkownikom jak największy komfort korzystania z serwisu, jego przygotowanie poprzedzały kilkukrotne badania – na makietach, szablonach graficznych i gotowym serwisie. Projekt strony testowano po względem użyteczności oraz przeprowadzono na nim również tzw. eyetracking, czyli badanie polegające na sprawdzeniu, na jakich elementach serwisu najczęściej skupia się wzrok.

"Nowa

Na tej podstawie możliwe było zaprojektowanie wyglądu i funkcjonalności strony tak, aby w pełni spełniała oczekiwania osób poszukujących informacji. Jej układ dostosowany jest do użytkownika indywidualnego – głównego odbiorcy oferty finansowej Kasy Stefczyka.

Strona Kasy została także przygotowana w technologii pozwalającej na automatyczne dostosowanie rozdzielczości do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Dzięki temu można ją wygodnie przeglądać nie tylko na ekranie komputera, ale także na tablecie czy smartfonie.

Przy okazji całkowicie odświeżono także szatę graficzną serwisu oraz wszystkie treści. Nowa strona niewątpliwie ułatwi obecnym i potencjalnym członkom Kasy Stefczyka wyszukiwanie informacji oraz kontakt.

***ramka***

To, co przede wszystkim jest teraz zauważalne na nowej stronie internetowej www.kasastefczyka.pl, to w dużym stopniu poprawiona jej czytelność. Duża grafika informacyjna umożliwia szybkie zorientowanie się w prezentowanej treści. Większy i lepiej widoczny tekst w znacznym stopniu ułatwia przyswojenie informacji. Otwierając tę stronę od razu można zauważyć banery, które przekierowują do informacji najczęściej poszukiwanych: „konta i karty”, „pożyczki”, „lokaty”, „oferty specjalne”. Na głównej stronie znajduje się również kalkulator, umożliwiający w szybki sposób obliczenie przybliżonej raty pożyczki. Łatwo również znaleźć link odsyłający do e-skok, czyli strony bankowości elektronicznej – jest on wyróżniony w prawym górnym rogu.

***

Za nowy wygląd serwisu odpowiadała Apella S.A.