Ks. Marian Daniluk Człowiekiem Roku „Tygodnika Podlaskiego”!

Statuetkę Człowieka Roku 2015 Tygodnika Podlaskiego wręczył Wojciech Hrynkiewicz, redaktor naczelny gazety. Ksiądz Daniluk został nagrodzony za pełną poświęcenia służbę kapłańską, bogatą działalność społeczną, charytatywną i kulturotwórczą oraz ogromny wkład w integrację lokalnej społeczności w duchu prawdy i dobra.

Z wyborem jest jak z powołaniem – nie decydujemy sami, ktoś inny zadecydował. Dziękuję serdecznie za tę decyzję i postaram się ciągle dorastać do tego, bo jest to wyróżnienie, wyzwanie i zadanie jednocześnie. Trzeba też przyznać, że trochę zaryzykowano wybierając mnie, bo każdy człowiek jest zmienny. Postaram się zmieniać tylko w tym lepszym kierunku – mówił ks. dziekan Marian Daniluk.

Galę uświetnił recital Katarzyny Biereckiej, która zaprezentowała się w repertuarze operetkowym Franciszka Lehara, Luigiego Denzy oraz Franciszki Leszczyńskiej. Tegoroczny zdobywca zaszczytnego tytułu dołączył do wcześniejszych laureatów: Ewy Błasik, ks. bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, Dariusza Litwiniuka oraz Jarosława Wojtasińskiego.

Mecenasem Głównym uroczystości były: Poczta Polska i SKOK Ubezpieczenia, partnerem firmy Aplitt S.A. i SKEF.