Lubelszczyzna przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży

Aby dobrze przygotować wszystkie służby w naszym regionie do Światowych Dni Młodzieży powołano zespół opiniodawczo-konsultacyjny ds. bezpieczeństwa osób, które w trakcie święta będą przebywać na terenie województwa lubelskiego.

Podczas zorganizowanej przez wicewojewodę Roberta Gmitruczuka narady przedstawiciele służb mundurowych, księża z poszczególnych diecezji a także pozostali członkowie zespołu przedstawili planowane działania, które pomogą w organizacji gigantycznego przedsięwzięcia, jakim są Światowe Dni Młodzieży. Dzień później Gmitruczuk odwiedził abp. Metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

– Rozmawialiśmy o stanie przygotowań naszego regionu. Zapewniłem księdza kardynała, że zrobimy wszystko, aby spotkanie katolików z całego świata przebiegło w świetnej atmosferze oraz aby jego uczestnicy mieli zagwarantowane pełne bezpieczeństwo – powiedział nam Robert Gmitruczuk.

To właśnie Kraków będzie gospodarzem tegorocznych ŚDM. Młodzież z całego świata przyjedzie w dniach 26-31 lipca do Polski, by spotkać się z Papieżem Franciszkiem, modlić się i wspólnie szukać nowych dróg do Boga