W trosce o naszych seniorów

Pożyczka Senior

Seniorzy są niestety grupą najbardziej narażoną na działania lichwiarzy, ludzi działających często nielegalnie czy nieetycznie, których „oferta” obliczona jest na wprowadzenie klienta w olbrzymie zadłużenie. Placówki Kasy Stefczyka, instytucji działającej w oparciu o obowiązujące w Polsce prawo, a także znajdującej się pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, są solidną przystanią dla tych z nas, którzy szukają dodatkowej gotówki. By poradzić sobie z finansowymi trudnościami, sprostać życiowym potrzebom i jednocześnie nie wpaść w pętlę zadłużenia najlepszym wyjściem będzie atrakcyjna pożyczka – Pożyczka Senior – doskonałe rozwiązanie dla członków Kasy, którzy ukończyli 60. rok życia i otrzymują stałe świadczenia przedemerytalne, emeryturę lub rentę w RP. Została ona przygotowana z myślą o tych, którzy potrzebują uzupełnienia domowego budżetu. Decyzja kredytowa zapada szybko – wstępna informacja już po 15 minutach. Okres spłaty pożyczki wynosi nawet 10 lat, a pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Dodatkowo istnieje możliwość obniżki oprocentowania, jeżeli emerytura będzie wpływać na rachunek IKS prowadzony w Kasie Stefczyka. Oznacza to m.in. niższe raty miesięczne.

Zalety Pożyczki Senior:

• niewiele formalności – wnioskując o pożyczkę należy przedstawić decyzję o przyznaniu odpowiedniego świadczenia lub jego waloryzacji albo zaświadczenie z organu rentowego oraz dokument potwierdzający otrzymanie świadczenia

• brak ograniczenia maksymalnego wieku pożyczkobiorcy

• gotówka na dowolny cel

• rata dopasowana do możliwości finansowych i zdolności kredytowej

• minimalna kwota pożyczki to 1000 zł

• atrakcyjne oprocentowanie oraz możliwość jego obniżenia, np. za wpływy świadczenia na rachunek IKS

Uwaga!

Na początku roku planowane są waloryzacje rent i emerytur. Decyzja o jej przyznaniu może również przydać się w Kasie Stefczyka. Dzięki przedstawieniu decyzji o waloryzacji emerytury lub renty w placówce ubieganie się o pożyczkę będzie prostsze! Wystarczy udać się do placówki Kasy z nie starszą niż 2 miesiące decyzją o waloryzacji świadczenia oraz dowodem osobistym, a wstępną informację otrzyma się już w 15 minut.

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.