Miłość do XX-lecia

Obóz przebiegał pod hasłem „Miłość do XX-lecia”, ponieważ jego program w szczególny sposób nawiązywał do lat 1918 – 1939. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele o dziejach II Rzeczypospolitej. Zdobywali także wiadomości o świecie artystycznym międzywojnia. Nie zabrakło również wędrówek po Biebrzańskim Parku Narodowym: poznawania okolicznej flory i fauny, zwłaszcza zwyczajów łosi. Najstarsi harcerze wzięli udział w spływie kajakowym po Rospudzie i w wyprawie do Augustowa. Trzy ostatnie dni obozu to wycieczka na Litwę. Podczas niej druhny i druhowie odwiedzili Druskienniki, Troki i Wilno, podążali szlakiem Piłsudskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Miłosza…

Zajęcia podczas wyjazdu odbywały się w ciekawych i aktywnych formach: gier, warsztatów, ognisk, wzbudzając ciekawość i pozwalając młodzieży wartościowo spędzić wolny czas.

Komendę obozu stanowili instruktorzy ZHP pracujący społecznie na zasadzie wolontariatu. W jej skład wchodzili: hm. Michał Mojski – komendant, pwd. Marta Pomorska i phm. Anna Maksymowicz – zastępczynie, pwd. Anna Marczuk – oboźna, phm. Szymon Sadowski – kwatermistrz, Michał Ptak – wychowawca.

Uczestnikami byli harcerze z Białej Podlaskiej, Łukowa, Starych Kobiałek i Radzynia Podlaskiego.