90’ Festival on Tour – największe muzyczne widowisko w całej Polsce Wschodniej

Pożegnanie wakacji w Białej Podlaskiej odbyło się z tanecznym przytupem. Artyści, którzy wystąpili na bialskim lotnisku byli niekwestionowanymi gwiazdami muzyki popularnej lat 90-tych minionego wieku, na przykład piosenka It’s my life Dr Albana, który porzucił praktykę stomatologiczną na rzecz estrady, była numerem jeden na listach przebojów niemal w całej Europie. Nic zatem dziwnego, że znaczącą część widowni stanowili 30- i 40-latkowie, którzy mogli na żywo wysłuchać muzycznych idoli swojej młodości. O wrażenia z koncertu zapytaliśmy jego uczestników. Niektórzy przybyli tu w dziećmi, To z myślą o nich organizatorzy przygotowali dmuchane zamki i stoiska z zabawkami.

Leszek, który przyjechał do znajomych w Białej Podlaskiej ze Stanów Zjednoczonych, a oni zaprosili go na 90 Festival. przyznał, że szczególnie lubi Stachurskyego, zna dobrze większość jego utworów. Dodał też: – Od współczesnej muzyki, wolę raczej wykonania właśnie z lat dziewięćdziesiątych i starsze. Katarzyna, prowadząca własną firmę, powiedziała: – Mam sentyment do muzyki z lat dziewięćdziesiątych, bo słuchałam jej w dzieciństwie i młodości. Z występujących artystów najbardziej lubię Dr Albana. Szczególnie czekam na jego występ, a zwłaszcza na piosenkę It’s My Life. Często jeżdżę na koncerty i festiwale, ale po raz pierwszy jestem na imprezie, gdzie grana jest muzyka z lat dziewięćdziesiątych.

Renata Zbańska, na co dzień pracująca w stolicy tłumaczy: – To jest muzyka mojej młodości. Nie sposób było nie przyjechać do Białej Podlaskiej i nie wysłuchać artystów do jakich ma się wyjątkowy sentyment.

Lena jest menadżerem w restauracji, najbardziej ceni zespół Fun Factory, który swoją ostatnią płytę wydał tuż przed festiwalem. Podkreśla: – Ta muzyka towarzyszyła mi w latach, które wspominam najlepiej. Dlatego tu jestem.

Katarzyna zajmuje się sprzedażą mieszkań w Warszawie, o powodach uczestnictwa w koncercie mówi: – Długi okres mojego życia wypełniała ta właśnie muzyka. Słuchałam jej z przyjaciółką, z którą się wychowywałam i z którą dzisiaj tu jestem. Znam utwory wszystkich artystów, jacy dziś występują. Bardzo ich lubię, w związku z tym z pewnością się nie zawiodę. I dodaje :- Najchętniej wysłucham klasyka czyli Dr Albana. Głównie ze względu na niego tutaj przyjechałam. Jestem pierwszy raz na tego typu festiwalu, ale mam nadzieję, że nie ostatni. 90′ Festival on Tour było największym widowiskiem muzycznym tego lata nie tylko w Białej Podlaskiej, ale i w całej wschodniej Polsce.