Oferta dla przedsiębiorców w Kasie Stefczyka

Coraz więcej osób zakłada własną działalność gospodarczą, bo pragnie samodzielnie realizować się zawodowo oraz zapewnić byt swoim rodzinom. Dużą grupę stanowią również osoby, które w pewien sposób zostały zmuszone do założenia własnej jednoosobowej działalności – jest to częsty warunek zatrudnienia w danej firmie. Kasa Stefczyka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i proponuje im skorzystanie z narządzi ułatwiających prowadzenie firmy. Są one szczególnie pomocne dla osób będących na „samozatrudnieniu”, którzy zmuszeni do prowadzenia własnej firmy nierzadko nie znają się finansach. W Kasie Stefczyka znajdą pomoc.

 

Rachunek firmowy  

Choć obecnie posiadanie rachunku firmowego nie jest obowiązkowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą, warto jednak zastanowić się poważnie nad jego posiadaniem, gdyż umożliwia gromadzenia środków, przeprowadzania rozliczeń i dokonywania transakcji związanych z działalnością gospodarczą.

 

Kasa Stefczyka oferuje przedsiębiorcom Rachunek Tandem. Jest on dostępny zarówno tym, którzy prowadzą działalność indywidualnie, jak i tym, którzy zawiązali spółkę cywilną. Obsługa rachunku odbywa się przez Internet lub w placówkach Kasy. Istotnym atutem Rachunku Tandem jest fakt, że Kasa nie pobiera prowizji od wpłat gotówkowych w placówkach, jeżeli nie przekraczają one łącznie 10 tys. złotych dziennie. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z tego rozwiązania nie są również obciążani opłatami za wpłaty nieuporządkowanej gotówki – dzięki temu można zaoszczędzić tak cenny dzisiaj czas. Do Rachunku Tandem wydawana jest bezpłatnie karta Visa, dzięki której można – również bezpłatnie – wypłacać pieniądze z bankomatów ogólnopolskich sieci SKOK24 oraz Global Cash. Warto też pamiętać o jeszcze jednej korzyści płynącej z posiadania rachunku dla przedsiębiorców w Kasie Stefczyka – jego założenie otwiera dostęp do atrakcyjnych pożyczek i kredytów i zapewnia pomoc doradcy finansowego.

 

Rachunek formowy w Kasie Stefczyka:

 • tylko 3 zł za przelew do ZUS, US niezależnie od kwoty przelewu
 • 0 zł za wpłaty nieuporządkowanej gotówki w placówkach do sumy dziennych wpłat wynoszącej 10 tys. zł
 • 0 zł za wydanie oraz używanie karty Visa przez pierwszy rok
 • 0 zł za możliwość obsługi konta przez Internet
 • 0 zł za wypłatę gotówki z sieci bankomatów SKOK24 i Global Cash w całej Polsce
 • 0 zł za przesłaną mailem informację o zdarzeniach na rachunku

 

Kredyty i pożyczki

Z prowadzeniem działalności wiąże się konieczność zachowania płynności finansowej. Jednak nie zawsze można ją utrzymać, kiedy trzeba zainwestować środki np. w projekty, z których spodziewany jest obiecujący zysk. Zdarza się również, że brakuje na bieżące potrzeby związane z profilem prowadzonej działalności, np. na zakup towarów. W takiej sytuacji potrzebne jest źródło finansowania. Kasa Stefczyka umożliwia skorzystanie z kilku produktów, którymi można skredytować potrzeby firmy. Jednym z nich jest Linia Tandem. To stały dostęp do dodatkowej gotówki dla osób prowadzących działalność gospodarczą od min. 12 miesięcy. Umożliwia ona finansowanie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem i rozwojem firmy – z  indywidualnego limitu można bowiem korzystać zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Z kolei Szybka Pożyczka Gospodarcza to rozwiązanie dla przedsiębiorców, również dla tych, którzy dopiero zaczynają rozwijać swoją firmę. W Kasie Stefczyka dostępny jest również Kredyt Inwestycyjny dla osób prowadzących firmę od co najmniej 2 lat, a dla przedsiębiorców z minimum rocznym stażem – Pożyczka Obrotowa, z której środki można przeznaczyć na dowolny cel związany z aktualnymi potrzebami firmy, np. zakup towarów, materiałów do produkcji czy paliwa.

 

Linia Tandem

 • dodatkowe środki nawet do 6 000 zł
 • przyznawana na podstawie wyciągu z rachunku z ostatnich 6 miesięcy
 • odsetki płatne tylko od faktycznie wykorzystanej kwoty, a nie od przyznanego limitu
 • automatyczne odnowienie limitu po każdej spłacie
 • komfort posiadania stałego zaplecza finansowego w ramach indywidualnego limitu
 • także dla firm rozliczających się w formie karty podatkowej.

 

Szybka Pożyczka Gospodarcza

 • gotówka na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą
 • elastyczna kwota pożyczki – od 5 tys. zł do nawet  100 tys. zł
 • atrakcyjne oprocentowanie
 • dogodny okres kredytowania – od 4 do 120 miesięcy
 • przyjazny proces kredytowy

 

Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.