IKS Classic i IKS na 500 – wygodne rachunki osobiste

Instytucje finansowe prześcigają się w propozycjach nowych funkcjonalności w rachunkach osobistych. Jednak dla Polaków najbardziej liczy proste narzędzie finansowe, za które nie będziemy płacić, nawet kosztem dodatkowych funkcjonalności. W oczekiwaniach konsumenckich następuje więc powrót do pierwotnego charakteru i zakresu rachunku osobistego – bezpłatne prowadzenie i możliwość korzystania z podstawowych opcji, jakimi są: obsługa w oddziale, przelewy, karta płatnicza, dostęp do bezpłatnych bankomatów. Czyli to, co proponuje Członkom Kasa Stefczyka.

 

IKS Classic

Jest to bezpłatny rachunek, jeżeli w miesiącu kalendarzowym wpływać będą z rachunków zewnętrznych środki o łącznej, minimalnej wysokości 1500 zł (np. wynagrodzenie, stypendium, emerytura czy renta). Posiadanie tego konta umożliwia m.in. dokonywanie przelewów (np. opłat za mieszkanie) czy płacenie (np. za zakupy) za pomocą karty płatniczej. Do konta IKS Classic wydawana jest karta płatnicza Visa, którą swobodnie można płacić za produkty i usługi, także zbliżeniowo, a poniżej kwoty 50 zł bez podawania PIN-u. Dzięki karcie wypłata gotówki z blisko 900 bankomatów ogólnopolskich sieci SKOK24, eCard i Global Cash odbywa się bez prowizji. Członkowie Kasy mogą również korzystać z usługi Visa cash back, czyli wypłaty gotówki do 300 zł w punktach handlowo-usługowych.

 

Zalety IKS Classic:

  • obsługa w placówce, przez Internet i telefon,
  • przelewy w placówkach Kasy, natomiast przelewy internetowe są darmowe (z wyjątkiem tych do ZUS-u i US),
  • korzystanie z karty płatniczej Visa,

 

IKS na 500

Członkowie Kasy Stefczyka korzystają również z rachunku IKS na 500. Za prowadzenie tego rachunku nie jest pobierana opłata, jeżeli w miesiącu kalendarzowym suma wpływów z rachunków zewnętrznych na to konto wyniosła co najmniej 500 zł. Kwota ta wynosi dokładnie tyle, ile zakłada rządowy program Rodzina 500 plus. Rachunek ponadto umożliwia wygodne i bezpieczne dysponowanie pieniędzmi, a także korzystanie z oferty depozytowej Kasy.

 

Zalety IKS na 500

  • 0 zł za prowadzenie konta w miesiącu, w którym suma wpływów zewnętrznych wyniosła min. 500 zł,
  • 0 zł za wydanie karty Visa Classic z funkcją zbliżeniową,
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty w sieci ponad 400 placówek,
  • 0 zł za wypłaty w bankomatach sieci SKOK 24, eCard i Global Cash w całej Polsce.