Maluchem przez trzy kontynenty

Słysząc nazwisko Fiedler kojarzymy je z książkami Arkadego Fiedlera, takimi jak „Dywizjon 303”, „Kanada pachnąca żywicą” czy „Ryby śpiewają w Ukajali”. Podróżniczo–etnograficzne tradycje kontynuuje cała rodzina Fiedlerów. Synowie Arkadego założyli w Puszczykowie pod Poznaniem Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego. Stało się ono miejscem zabaw wnuka słynnego podróżnika – Arkadego Pawła Fiedlera, który nie miał chyba innego wyjścia jak ruszyć śladami dziadka – powiedział nam Robert Mazurek, organizator „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

Nie stało się to jednak od razu – po ukończeniu studiów z zakresu marketingu i zarządzania młody Arkady rzucił się w wir kariery korporacyjnej, z dnia na dzień porzucił ją, by rozpocząć w życiu nowy – podróżniczy – rozdział. W 2009 r. udał się fiatem 126p w podróż wzdłuż granic Polski i była to przymiarka do znacznie poważniejszej eskapady – pokonania kontynentu afrykańskiego z północy na południe. To przedsięwzięcie zrealizował w 2014 r.

W roku bieżącym nie tylko opublikował książkę „Maluchem przez Afrykę”, ale – również „maluchem” – wybrał się z Puszczykowa do Władywostoku przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Mongolię i Rosję.

Autor książki „Maluchem przez Afrykę” spotka się z radzynianami 21 listopada o godz. 18.00 spotka się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Następnego dnia o godz. 9 odsłoni na Skwerze Podróżników tabliczkę, upamiętniającą również jego dziadka – Arkadego Fiedlera i ojca – Arkadego Radosława Fiedlera, który w 2013 r. był gościem 5. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Pół godziny później w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury opowie o swoich podróżach młodzieży szkolnej.