Jest dotacja na stadion

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało miastu 10 mln zł dotacji na budowę I etapu budowy nowoczesnego stadionu dla ok. 8 tys. widzów. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

Dobra wiadomość dotarła w czasie ubiegłotygodniowych Dni Białej Podlaskiej.– Bardzo się cieszę, że właśnie w okresie święta miasta mogę przekazać tak dobrą wiadomość – powiedział prezydent Dariusz Stefaniuk, dziękując przy okazji osobom zaangażowanym w ubieganie się o te fundusze: wiceministrowi Jarosławowi Stawiarskiemu, senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu oraz swojemu zastępcy Adamowi Chodzińskiemu.

Nowy stadion będzie posiadał ok. 3,3 tys. miejsc na trybunie wschodniej, 1,5 tys. na zachodniej z możliwością rozbudowy o ok. 1,7 tys. na trybunie południowej i ok. 1,3 tys. na północnej. Łącznie ok. 7,8 tys. zadaszonych miejsc z zapleczem sportowo-socjalno-magazynowym pod trybunami. Hala sportowa, z której skorzystają uczniowie Ekonomika będzie miała wymiary 45 na 25 metrów. W planach jest również zaplecze sportowe: siłownia, fi tnes i odnowa biologiczna.

W projekcie nie brakuje parkingu na 250 samochodów, miejsc dla niepełnosprawnych i autokarów. Zaprojektowano także drogi dojazdowe, pełniące zarazem funkcję drogi pożarowej. Nowy stadion będzie prezentował się okazale także z zewnątrz. Fasadę stadionu stanowią panele aluminiowe w kolorze perłowo-białym. Prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku.