Niedziela w Terespolu

Jak co roku festyn połączony był z prowadzoną przez wolontariuszy zbiórką pieniędzy na rzecz chorych dzieci z miasta Terespol oraz okolic. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na pomoc 8-letniej Paulince Oleszczuk, która choruje na przepuklinę oponowo – rdzeniową, rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. W trakcie całodziennej zbiórki do puszek trafiło 5370 zł.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Trójcy, po której odbył się przemarsz z udziałem Orkiestry Dętej Miasta Brześć na stadion miejski, gdzie rozpoczął się festyn rodzinny. Oficjalnego otwarcia dokonali burmistrz miasta Terespol Jacek Danieluk oraz przewodniczący rady miasta Jarosław Tarasiuk.

– To ogromny zaszczyt uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu – mówił Robert Gmitruczuk, podkreślając, że impreza ma nie tylko wymiar rozrywkowy, gdyż służy promowaniu wartości oraz pomocy bliźnim. Wicewojewoda podziękował też burmistrzowi Terespola za jego słowa o udziale Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w rozwoju  miasta i zaznaczył, że utrzymanie dobrej współpracy leży w  interesie obydwu stron, które dzięki wsparciu mają szansę na rozwój i wprowadzanie coraz lepszych zmian.

Zróżnicowany repertuar  muzyczny zespołów rodzimych oraz artystów z Białorusi i Ukrainy przyciągnął ok. 6 tys. widzów. Na najmłodszych uczestników festynu czekało wesołe miasteczko i stoiska z zabawkami. Wieczór zakończył koncert zespołu „Wilki”, pokaz ogni sztucznych oraz dyskoteka.