Do szkoły z uśmiechem

Caritas Diecezji Siedleckiej we współpracy z parafi ami przekaże w tym roku 1665 tornistrów najbardziej potrzebującym dzieciom z diecezji siedleckiej, 100 takich podarunków trafi do ubogich dzieci z Syberii. Akcja nadal trwa, a chętni mogą jeszcze przyłączyć się do tego przedsięwzięcia.

Plecaki zostały zakupione ze środków „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Już w czerwcu dotarły do siedleckiej organizacji, następnie przekazywane są parafiom, które wyraziły chęć wzięcia udziału w akcji. Kolejnym krokiem jest rozdanie tornistrów przez księży proboszczów osobom chcącym wesprzeć akcję. Tornister we własnym zakresie (z pomocą rodziny czy znajomych z pracy) należy wyposażyć w niezbędną wyprawkę szkolną: piórnik, kredki, bloki rysunkowe, plastelinę itp.

– Dzięki akcji, obdarowane dzieci zaczną nowy rok szkolny z uśmiechem, nie będą czuły się gorsze od swoich rówieśników. „Tornister Pełen Uśmiechów” wspiera dzieci z rodzin wielodzietnych i tych w najtrudniejszej sytuacji finansowej i życiowej – mówi Edyta Czyżewska, koordynator akcji w Caritas Diecezji Siedleckiej.