Kolorowe boisko

Uczniowie SP w Szóstce wzięli udział w 11 edycji ogólnopolskiego konkursu „Kolorowe boiska” organizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Konkurs ten skierowany jest do szkół podstawowych z małych miejscowości, a jego ideą – promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zapewnianie dzieciom doskonałych warunków do rozwoju fizycznego.

Zadaniem było przygotowanie filmu pt. „Wymarzona lekcja WF-u”, nagrodą główną – szkolne boisko sportowe o wymiarach 22 x 44 m i nawierzchni z najwyższej jakości trawy syntetycznej, wyposażonego także w zestawy do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. 23 czerwca br. konkursowe jury ogłosiło szkołę w Szóstce zwycięzcą konkursu; szkoły której uczniowie zaangażowali się w powstawanie konkursowego filmu w pełnym składzie – udział w nim wzięli wszyscy podopieczni. Obecnie trwają prace budowlane. Obiekt zostanie oddany do użytku we wrześniu, a gościem specjalnym będzie Tomasz Rząsa, były reprezentant Polski w piłce nożnej i zdobywca Pucharu UEFA z 2002 roku z drużyną Feyenoordu Roerdam.

– Od kilku lat braliśmy udział w konkursie „Kolorowe boiska”. Dlatego też ogromnie się cieszymy, że kolejne boisko trafiło do szkoły w Szóstce. Bardzo brakowało nam profesjonalnego zaplecza sportowego, stąd tym większa radość. Nasi podopieczni są przeszczęśliwi, już teraz przychodzą i patrzą jak budowane jest ich wymarzone boisko – mówi pani Małgorzata Celińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szóstce.