Makulatura na drzewo po raz szósty

Kształtowanie postaw ekologicznych, sadzonka drzewka za 5 kg. makulatury, zabawy i konkursy, ciepły posiłek – to zwyczajowe akcenty Makulatury na drzewo.

Nie inaczej było w tym roku. Imprezę poprowadził Wodzirej Wojtek, były konkursy m.in. plastyczny i ekologiczny, oraz zabawy dla najmłodszych, kawa, herbata i bigos dla wszystkich i – jak zwykle – nagrody dla najlepszych klas i szkół. – To wszystko było możliwe dzięki wzrastającej liczbie patronów i sponsorów – mówią Eliasz Iwan i Michał Bechta ze Stowarzyszenia św. Michała, którzy podobnie jak przed rokiem zorganizowali akcję, zainicjowaną w 2012 r. przez nasz tygodnik.

Najlepsze szkoły i klasy

W kategorii szkół podobnie jak przed rokiem najskrzętniejszymi zbieraczami okazały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, które zebrały 7 158 kg To prawie dwukrotnie więcej od zdobywcy II miejsca – Zespołu Szkół Ogólnokształcących  nr 4. Jej uczniowie dostarczyli 3 586 kg. Na miejscu III uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5 – 2 422 kg. Wśród klas bezapelacyjnie najlepszą okazała się klasa VII a ze Szkoły Podstawowej nr 4 – 4 330 kg, ponad połowę ilości, którą zebrali uczniowie pozostałych klas tej szkoły. Wyprzedziła ona gimnazjalistów klasy III c z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 – 3 566 kg i klasę IV a ze Szkoły Podstawowej nr 5 – 1357 kg. Zwycięska klasa pojedzie w nagrodę na wyprawa do Białowieży, zdobywców drugiego miejsca – wycieczka do Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, połączona z obejrzeniem wystawy i ogniskiem, a trzeciego – wspólny posiłek w Pizzerii Osjan. Nagrody otrzymają również najlepsze szkoły i tu novum. – Będą to urządzenia wielofunkcyjne, które szkoły same sobie wybiorą w negocjacjach z dostawcą, oczywiście w miarę możliwości finansowych – zapewniają organizatorzy.