Rozwój parczewski wytwórni

Wartość nowej inwestycji to ok. 6,5 mln zł, z czego prawie 2 mln zł firma otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Obaj ministrowie podczas zwiedzania zakładu podkreślali dobre relacje pomiędzy dwoma krajami. Gościom towarzyszyli burmistrz Paweł Kędracki oraz parczewscy radni Małgorzata Zając i Jerzy Szwaj.

Wicewojewoda Robert Gmitruczuk w rozmowie z wicepremierem Židanem i ministrem Jurgielem podkreślał wyjątkowość parczewskich produktów. – Jak wyjątkowy jest sam Parczew, tak samo ostra i wyrazista jest musztarda i smaczny keczup produkowane właśnie w tym regionie. Cieszę się, że Lubelszczyzna może poszczycić się marką, która dzięki zgodnej międzynarodowej współpracy, podbija serca nie tylko polskich konsumentów – powiedział wicewojewoda.

Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie jest jednym ze znaczących na polskim rynku producentów dodatków do żywności. Wyroby parczewskiej marki są znane i chętnie wybierane przez konsumentów nie tylko w Polsce, ale również m. in. w Serbii, Chorwacji i Słowenii. Wysoka jakość produktów wytwarzanych z naturalnych surowców pochodzących z gospodarstw Podlasia i Lubelszczyzny była wielokrotnie nagradzana w konkursach i plebiscytach. Działająca od 1969 r. Wytwórnia produkuje rocznie 12 mln litrów octu, 500 tys. butelek keczupu oraz 3 mln słoików musztardy. Prezes parczewskiej firmy zapowiedział, że rozbudowa zakładu umożliwi poszerzenie asortymentu wyrobów o koncentrat pomidorowy w słoiczkach.