GALA PIŁKARSKA

Kapituła Gali postanowiła nie przyznawać głównej nagrody w kategorii Nadzieja Piłkarska. Statuetki przyznano wszystkim 22 młodym nominowanym zawodnikom.

Najlepszym trenerem młodzieży uznano Tomasza Buraczewskiego z AP TOP-54 Biała Podlaska i Marka Kalinowskiego z AZS PSW Biała Podlaska. Ten ostatni odebrał także nagrodę za zdobycie z prowadzonym zespołem Mistrzostwa Polski Młodziczek.

Decyzją Kapituły BOZPN najlepszym trenerem seniorów został Robert Różański, który z Orlętami Łuków awansował do IV ligi, a najlepszym sędzią – Paweł Sitkowski. Nagroda dla najlepszej piłkarki trafiła do reprezentantki Polski do lat 19 Dominiki Gąsieniec z AZS PSW Biała Podlaska.

Puchary dla najlepszych piłkarzy odebrali: Klasa B – Łukasz Wysokiński (Absolwent Domaszewnica), Klasa A – Łukasza Sawtyruk (Granica Terespol), Klasa Okręgowa – Łukasz Ebert (Orlęta Łuków), IV Liga – Karol Borkowski (Sokół Adamów), III Liga – Maciej Wojczuk (MKS Podlasie Biała Podlaska).

Kapituła postanowiła nie wyróżniać nikogo w kategoriach „najlepszy działacz piłkarski”, „najlepszy samorząd miejski” i „najlepszy samorząd gminny”. Statuetki przyznano wszystkim nominowanym. Przyznano natomiast nagrody specjalne. Pierwsza z nich trafiła do Jerzego Petruczenki – jednego z najlepszych piłkarzy w historii Huraganu Międzyrzec Podlaski. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był on sędzią. Drugą nagrodzoną osobą została Agnieszka Jędrzejewicz, która już w wieku 8 lat rozpoczęła treningi w Huraganie, a w minionym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski w barwach Górnika Łęczna, ma na koncie już 100 meczów w Ekstralidze Kobiet i debiut w pierwszej reprezentacji w meczu ze Szwecją.