CHCEMY WSPÓŁPRACOWAĆ ZE SPRAWDZONYM PREZYDENTEM

– Nie spotkałem ani razu pana Litwiniuka jako wiceprezydenta Białej Podlaskiej w sytuacji, kiedy zabiegałby o coś konkretnego dla miasta. O środki na projekty, o cokolwiek. Nie znam pana Litwiniuka – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. – Tymczasem Dariusz Stefaniuk to człowiek sprawdzony, walczący ze wszystkich sił o rozwój Białej Podlaskiej. Świetnie mi się z nim współpracuje i jestem przekonany, że ta współpraca dalej będzie przebiegała w doskonały sposób.

Czarnek: Stefaniuk to świetny menadżer

A co, jeśli bialczanie wybiorą Litwiniuka? – Jako wojewoda będę oczywiście współpracował z każdym. Ale nie wiem, czy pan Litwiniuk będzie chciał i potrafi ł współpracować z nami. Gdybym mieszkał w Białej Podlaskiej i miał do dyspozycji takie dwie kandydatury, to bym się nie wahał. Lepiej mieć prezydenta sprawdzonego, znakomitego menadżera niż kogoś, kto nie wiadomo jak będzie zarządzał miastem – dodaje Czarnek.

W podobnym tonie wypowiadał się Michał Mulawa, typowany na jednego z kandydatów na marszałka województwa lubelskiego. Podkreślał, że władzom wojewódzkim zdecydowanie łatwiej będzie się współpracowało z samorządowcami sprawdzonymi, takimi, którym można zaufać.

Praca, a nie obrażanie

– Dariusz Stefaniuk jest takim człowiekiem. Gwarantuje odpowiednią jakość zarządzania, ma już spore doświadczenie a jednocześnie nie popadł w rutynę. Nie będzie też, w przeciwieństwie do swoich konkurentów, toczył z nami żadnych politycznych wojen. Retoryka, w której PiS jest winny całemu złu tego świata, jaką stosują przeciwnicy Stefaniuka jest nieuczciwa. Rozumiem, że skoro jesteśmy tacy źli, że skoro działacze Platformy nazywają nas „szarańczą”, to pan Litwiniuk nie chce mieć z nami nic wspólnego. Tymczasem w samorządzie najważniejsza jest praca i konkrety, a nie polityka i osobiste ambicje – mówi Michał Mulawa.

Najważniejsze projekty, jakie będzie można zrealizować dzięki wsparciu z budżetu województwa to m.in. kosztująca 290 milionów złotych budowa wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej, uzbrojenie terenów lotniska, odnowienie znacznej części miasta a także modernizacja istniejących i budowa nowych obiektów kultury (amfiteatr, Muzeum Południowego Podlasia, nowa sala widowiskowa).

Będzie nowa przetwórnia!

Doskonale rozwija się także współpraca z rządem Prawa i Sprawiedliwości. W Białej Podlaskiej gościł minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Przypomniał, że dzięki decyzjom rządu Biała Podlaska będzie podłączona pod sieć szybkich tras, w tym również autostrady.

– W przyszłym roku rząd jest w stanie wydać na program budowy dróg lokalnych 6 mld zł, kiedy w kadencji poprzedniej władzy było to 650 mln zł. Z tegorocznej puli na ten cel finansowana jest m.in. budowa ul. Warszawskiej – wyjaśniał minister inwestycji i rozwoju.

Minister Kwieciński dziękował także Dariuszowi Stefaniukowi za realizację programu Mieszkanie Plus. Z kolei goszczący w Białej wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk zapowiedział otwarcie w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakładu przetwórczego, który będzie częścią narodowego holdingu. Będą w nim przetwarzane owoce z pracy rolników z okolicznych gmin. – Zatrudnienie w fabryce znajdzie kilkaset osób – zapowiedział Tadeusz Romańczuk, w którego konferencji uczestniczył prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk i kandydat na wójta gminy Biała Podlaska Kamil Paszkowski.