VII edycja „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Terespolu

Celem „Tropem Wilczym” jest:  oddanie  hołdu żołnierzom podziemia antykomunistycznego, upowszechnianie wiedzy na temat najnowszej historii Polski i zachęta do aktywności ruchowej. W tym roku w Polsce i na świecie pobiegło co najmniej 75 000 biegaczy z 360 miejscowości. Odbyło się 650 biegów. Biegacze pokonywali różne odległości. W Terespolu pobiegliśmy dystans ok. 1963m symbolizujący rok, w którym poległ ostatni żołnierz wyklęty, Józef Franczak, PS. „Lalek”.

Zawody otworzył burmistrz miasta Jacek Danieluk. Zawodnicy i kibice wspólnie odśpiewali Rotę.  Przedstawiciel Regimentu Domu Radziwiłłów w Terespolu, Janusz Kopczyński oddał  honorowy wystrzał z armaty dający sygnał do biegu. Trasa prowadziła ulicami miasta: Graniczną, Czerwonego Krzyża, Sienkiewicza, Kraszewskiego, Czerwonego Krzyża z metą na ulicy Granicznej. W zawodach wzięło udział 120 osób, często całych rodzin. Po raz pierwszy dystans biegu w pełnym umundurowaniu, z pieśnią na ustach i uśmiechem na twarzy pokonali uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Biegali starsi i młodsi, obecni byli przedstawiciele wielu profesji. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża ale wszyscy bez wyjątku, w bardzo dobrej kondycji dotarli do mety. Na mecie na uczestników czekały przepiękne medale. Pierwsza do mety dotarła Justyna Trzaskalska, za nią Cezary Zaorski. Oboje otrzymali z rąk organizatorów nagrody rzeczowe. Uczestnicy biegali w jednakowych koszulkach.

Bohaterami VII edycji „Tropem Wilczym” w dniu 3 marca 2019 r. w Terespolu byli: Barbara Otwinowska i Antoni Heda. Organizatorzy zaangażowali się też w ogólnopolską akcję charytatywną. Zbieraliśmy pieniądze do puszek chorym: Małgosi oraz Bartkowi. Obsługę techniczną organizacji i przebiegu zawodów pełniła młodzież Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. Nad bezpieczeństwem czuwała  Policja. Sponsorem pakietów startowych był Urząd Miasta w Terespolu.