Nie wiesz, co zrobić, aby dobrze przeżyć Tydzień Miłosierdzia?

Stawiamy pytanie, by pomóc sobie i innym rozbudzić chęć pomagania. Tydzień Miłosierdzia rozpocznie Niedziela Miłosierdzia Bożego przypadająca 28 kwietnia.  Warto wykorzystać ten czas, by do szerzenia dobra zachęcić także innych.

Caritas Diecezji Siedleckiej wierzy, iż radość  darczyńcom przyniesie udział w kampanii Kilometry Dobra. Cel tegorocznej kampanii  jest dobrze przemyślany. Organizacja zakupiła w Milanowie budynki po dawnej szkole. Chce, by w nich powstała przestrzeń dla osób niepełnosprawnych oraz osób starszych. Zarówno budynek, jak i cały teren wymagają kapitalnego remontu. Nie lada wyzwaniem jest dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W Centrum Aktywności w Milanowie mieściłby się Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dom Aktywnego Seniora.

Proszę, obejrzyj najpierw 3 minutowy filmik, w którym bohaterami są Ci, którym chcemy pomóc:

https://www.youtube.com/watch?v=iHFRpaMPwOg

Może warto pokazać taki filmik innym, aby z wdzięcznością popatrzyli na to co mają i ofiarowali swój czas, wysiłek i kreatywność aby pomóc drugiemu człowiekowi.

Jak można włączyć się w Kampanię Kilometry Dobra? Jest kilka możliwości:

1. To co najprostsze: Polub nasz profil na Facebooku wpisując: Kilometry Dobra z Caritas Siedlce lub wejdź na link: https://pl-pl.facebook.com/Kilometry-Dobra-z-Caritas-Siedlce-125460057830402/ Chcielibyśmy, aby o nas wiedziało więcej osób.

2. Zorganizuj na terenie swojej szkoły, parafii, w miejscu pracy, zbiórkę pieniężną z przeznaczeniem na KILOMETRY DOBRA Caritas Diecezji Siedleckiej (można postawić puszkę w miejscu gdzie jesteś).

3. Możesz również bardziej zaangażować się i zorganizować wydarzenie: kiermasz, sprzedaż ciastek, itp. (pomysłów może być wiele), a pieniądze przeznaczyć na KILOMETRY DOBRA Caritas Diecezji Siedleckiej.

4. Możesz sprawdzić, jakie wydarzenia odbywają się w Twoim miejscu zamieszkania i przyłączyć się do nich (oczywiście za wcześniejszą zgodą organizatora danej imprezy), np. skręcać balony, malować buzie i w ten sposób zbierać dobrowolną ofiarę na powyższy cel. (Np. Centrum Wolontariatu w Siedlcach, za zgodą dyrekcji Galerii Siedlce, skręcało balony i malowało buzie dzieciom na terenie Galerii i przy okazji zbierało pieniądze do puszek, w ten sposób łącznie uzbierali 2500 zł).

5. Można również indywidualnie wpłacić dowolną kwotę poprzez stronę https://kilometrydobra.pl/wplac/?id=20867 lub wpłacając pieniądze na konto: Bank Spółdzielczy O/Siedlce 71 9194 0007 0027 9318 2000 0330 z dopiskiem "Kilometry Dobra 2019" i zaprosić do tego działania osoby ze swojego otoczenia.

6. Możesz przesłać tego emaila swoim znajomym – może i oni chcieliby włączyć się w tę akcję.

Możliwości jest dużo, wszystko zależy od zaangażowania, chęci i czasu.

My ze swej strony zapewniamy wsparcie. Dysponujemy materiałami promocyjnymi, ulotkami, plakatami, puszkami, do których zbiera się pieniądze. Zbiórka publiczna jest również zgłoszona i można zbierać pieniądze na terenie całego kraju.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Biskup Diecezji Siedleckiej Kazimierz Gurda.

Czasu jest niewiele, ponieważ finał już 1 czerwca w Galerii Siedlce w czasie obchodów DNIA DZIECKA.

Już teraz dziękujemy Ci za każde działanie, które wykonasz.

 

(lb, ap)