Kapitulacja ZNP. Dzieci wracają do szkół!

– Od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza ale go nie kończy – poinformował  przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Broniarz zapowiedział jednak, że w chwili obecnej strajkujący wchodzą w nowy "o wiele trudniejszy ale etap, którzy pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi". 

ZNP nie chce słyszeć o podpisaniu porozumienia, które z rządem zawarli nauczyciele zrzeszeni w "Solidarności". Decyzja ZNP to przyznanie się do porażki.

Rząd, który od początku był gotowy do rozmów, nie chciał jednak godzić się na dyktat byłych postkomunistycznych działaczy. W tym sporze większość społeczeństwa stanęła po stronie rządzących, co musiał uznać przewodniczący Broniarz.

Od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiegozawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza ale go nie kończy – poinformował w czwartek przewodniczącyZNP Sławomir Broniarz.
"Dzisiaj w Sejmie mamy do czynienia z próbą finalnego demontażu polskiego systemu edukacji. ( ) Odsoboty, od 27 kwietnia od godz.6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolskistrajk, zawiesza, ale nie kończy" – powiedział Broniarz.
"Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy ale etap, którzy pokaże noweoblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi, ale jednoznacznie mogę oświadczyć, żedzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł zSolidarnością" – dodał.