Wielki sukces nowego 500+. Milion osób już złożyło wniosek!

O tym, że przekroczono magiczną barierę miliona złożonych wniosków poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

d sierpnia także na papierze– W dwa dni działania 500 plus na każde dziecko wpłynęła rekordowa wniosków online. Złożono już milion wniosków – zakomunikowała mini-ster. – Razem ze świadczeniem „dobry start” to niemal 1, 5 mln wniosków. Tak wygląda Polska cyfrowa w praktyce. Brawo dla polskich rodzin! – dodała Bożenia Borys-Szopa. Nowa odsłona programu 500 plus zapewnia świadczenie wszystkim dzieciom, które nie przekroczyły 18 roku życia – bez względu na dochód rodziny. Od 1 lipca możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej, a więc papierowej. Warto dodać, że formularz jest znacznie łatwiejszy do wypełnienia, niż w poprzednich latach.

Wyprawka dla ucznia. 

Od początku lipca drogą internetową można także złożyć wniosek o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”.Każdy, kto chce złożyć wniosek o 500 plus online, może to zrobić za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu [email protected] lub plat-formy usług elektronicznych ZUS.W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień świadczenie zostanie przyznane z wyrówna-niem od 1 lipca. Z kolei złożenie wniosku po 30 września oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, czyli lipiec i sierpień. Rodziny, które złożą wnioski od 1 lipca, mają zagwarantowane wy-płaty do końca maja 2021 r.

Prawie 7 miliardów.

Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że po rozszerzeniu formuły programu „Rodzina 500 plus” wsparcie trafi łącznie do ok. 6,8 mln dzieci (dzisiaj ze świadczenia wychowawczego korzysta 3,6 mln dzieci – stan na kwiecień 2019 r.). Wśród nich będą teraz także wszystkie dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.Z kolei świadczenie „Dobry start” przy-sługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Wnioski można składać on-line za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej lub portalu [email protected] Termin składania wniosków upływa 30 listopada.