Jarosław Kaczyński: musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków i Polski

Na zakończenie konwencji programowej PiS "Myśląc: Polska", Kaczyński pytał Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza. "Czy ta, którą my stosujemy – dyskutując, przygotowując programy, następnie je realizując, czy ta, która opiera się na emocjach, głównie negatywnych emocjach?" – pytał prezes PiS.

"Jestem osobiście głęboko przeświadczony i sądzę, że to jest przeświadczenie także państwa, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski" – dodał.

 Zwracał się również do opozycji o to, żeby "przemyślała", który model uprawiania polityki jest lepszy.

 "Będziemy szli tą drogą, będziemy prowadzili politykę merytoryczną, przemyślaną, opartą o wiedzę, która będzie jednocześnie budowała to, o czym tutaj mówiłem, tzn. wiarygodność, bo bez wiarygodności nie ma demokracji – jeżeli formacje polityczne, które biorą udział w wyborach, wprowadzają społeczeństwo w błąd, zapowiadają coś, czego nie zrobią, nie potrafią zrobić, a bardzo często po prostu nie chcą zrobić, z góry, zakładają, że nie zrobią, to wtedy cały mechanizm demokratyczny jest jedną wielką manipulacją" – powiedział Kaczyński.

 "PiS jest formacją demokratyczną i demokratyczna jest nasza koalicja" – oświadczył prezes PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego, kiedyś ten fakt zostanie zauważony przez historyków i uznany za wielki dorobek i wielką pozytywną zmianę w polskiej polityce i życiu publicznym.

Prezes PiS podkreślił, że jego ugrupowanie musi iść obraną drogą, ponieważ – jak ocenił – "innej, dobrej (drogi) dla naszej ojczyzny nie ma". "Musimy w ten sposób uprawiać politykę, musimy budować wiarygodność, budować zaufanie i musimy w ten sposób przekonywać społeczeństwo do tego, co czynimy, do tej wielkiej dobrej zmiany" – mówił Kaczyński. "W ten sposób także musimy podtrzymywać ten dobry czas Polaków, dobry czas Polski" – dodał.

"W październiku, a być może w listopadzie – to decyzja pana prezydenta – odbędą się wybory parlamentarne. Musimy w tych wyborach odnieść zwycięstwo, które pozwoli ten czas podtrzymać. Zwyciężymy czynem i myślą, myślą i czynem" – oświadczył prezes PiS.

Prezes PiS poinformował, że w weekendowej konwencji PiS uczestniczyło 10 tys. osób, a ponad 400 osób uczestniczyło w panelach. To – zdaniem Kaczyńskiego – wielkie osiągnięcie. "Byłoby dobrze, żebyśmy o tyle zwiększyli nasz wynik wyborczy w tych najbliższych wyborach parlamentarnych, o ile – w sensie procentowym – zwiększyliśmy udział panelistów i uczestników tej konferencji" – dodał.

Po zakończeniu przemówienia, Kaczyński otrzymał od górników w prezencie ratowniczy czekan górniczy.

Konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska" rozpoczęła się w piątek, a jej efektem – jak zapowiadali politycy PiS – miało być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich.